Achievements

/pic/uploaded/achi_logo

Achievements systém, čili systém dosahování úspěchů, je zajímavou věcí ve hře (od patche 3.0.2). Tento systém vám nabízí další výzvy ve hře, kterých můžete dosáhnout, což uspokojí hlavně hráče, kteří se zaměřují na splnění nějakých pevně danných cílů. Navíc umožní ostatním vidět, čeho jste dosáhli i v jiných oblastech, než tomu bylo dříve (dříve pouze PvP a PvE, nyní jsou to i RP věci apod.). Systém achievements obsahuje přes 3000 všemožných úkolů, rozdělených do několika podskupin a pokrývá tolik herních oblastí, že si v nich každý najde něco pro sebe. I z toho je vidět, že achievements byly vytvořeny také pro zvýšení zábavy ve hře. S příchodem achievementů bylo do hry implementováno i velké možství statistik všeho možného. Svoje úspěchy si můžete jednoduše porovnat s jiným hráčem pravým kliknutím na jeho portrét a vybráním možnosti "Compare Achievements". Když splníte nějaké achievements, můžete dostat i různé odměny od titulů až po mounty.

Okno s AchievementsDo seznamu Achivemets a Statistik se dostanete buď kliknutím na ikonu , která je ve vašem micro menu asi uprostřed, nebo stisknutím klávesy "Y". V okně nahoře vidíte váš kompletní počet Achievements bodů, které jste dostaly za plnění achievements (nic za ně nedostanete, slouží pouze pro porovnání s ostaními). Pod body jsou zobrazeny achievementy z určité kategorie. U každého z nich můžete zjistit jméno, popis, počet bodů za splnění, datum splnění a ukazatel progresu (jak daleko ve splnění achievementu jste). Achievemety můžete sledovat stejným způsobem, jako úkoly vpravo na obrazovce (SHIFT + click). V levém okně máte kategorie Achievementů.

achievements summary
[odstavec]

Kategorie a typy Achievementůachievements
Achievemetů je hned několik typů a ty se třídí podle kritérií do různých kategorií. Některé například vyžadují, abyste udělali nějakou jednoduchou akci, například zabili příslušníky všech nepřátelských ras nebo si nechali udělat nový sestřich. Jiné typy achievementů mají ukazatel progresu a u takovýchto typů musíte nějakou věc udělat vícekrát (třeba zabít 50 nepřátelských hráčů v hlavních městech vaší frakce). Další achievementy jsou progresivní tím, že se stále zvyšují nároky na ně. Musíte například udělat 10 úkolů a jakmile tento achievement splníte, musíte jich udělat 100. S každou další částí takovýchto achievements dostáváte samozřejmě více bodů. Posledním typem jsou achievementy, ve kterých musíte splnit jiné achivementy. Za tento typ se už většinou dostávají odměny. Pokud například objevíte všechna území na všech kontintech, splníte tím achievement a získáte titul The Explorer.

Kategorie
 • Summary - čili shrnutí Vám ukazuje celkový počet již splněných achievements a naposledy splněné achievementy.
 • General - obsahuje achievementy, které se těžko někam zařazují, například získání určitého množství tabardů či non-combat petů, získání si nového sestřihu, či skok z velké výšky bez úmrtí.
 • Quests - v této kategorii najdete všechny achievementy týkající se úkolů, přes plnění nějakých obzvláště těžkých a zajímavých, až ke splnění téměř všech úkolů na celém světě.
 • Exploration - spočívá v objevování území, čili pokud splníte úplně všechny Exploration achievementy, vaše mapa nebude mít jediné nezakreslené místo.
 • Player vs. Player - vše co patří k PvP (battlegroundy, arény, world PvP) ke každému z nich spousta různých achievementů. Mj. např. odnesení určitého množství vlajek apod.
 • Dungeons and Raids - zabitím každého konečného bosse v jakémkoli dungeonu či raidu splníte achievement té dané instance, jsou zde také speciální Heroic achievementy, které dostanete, jen když při boji z bossem budete ještě lepší nebo uděláte něco speciálního.
 • Professions - speciální achievementy pro profese, jak pro výši skillů, tak pro různé vychytávky hlavně u Cooking a Fishing.
 • Reputation - achievementy zaměřující se na získání Exalted reputace se všemi možnými frakcemi.
 • Scenarios - i scenarios skrývají mnoho zajímavých achievementů, které jsou potřeba splnit.
 • World Events - každý sezónní event má svou kategorii, s úkoly specifickými právě pro event.
 • Pet Battles - souboje petů vyžadují soutěživost. Achievementy jsou orientovány spíše do úkolů.
 • Feats of Strength - tato kategorie se od ostatních hodně liší. Vidíte v ní totiž pouze věci, které jste splnili, to znamená, že nevíte co vám může přiněst další Feat of Strength. Spousta Feats of Strenght již ani nejde získat, protože šly udělat pouze v některou dobu. Jsou to například staré PvP ranky, vzácní mounti, zabití již neexistujících bossů, speciální tituly, apod.
achievements summary

Guildovní Kategorie
 • General - kategorie obsahuje všeobecně zaměřené achievementy. Například nebo .
 • Quests - úkoly se objevují i v guildovním provedení. Je potřeba udělat 150 000 daily questů nebo 100 000 standardních questů.
 • Player vs. Player - v guildovnách achievementech je třeba zabít každou kombinaci rasy a povolání. Kategorie se soustředí i na Battlegroundy a Areny.
 • Dungeons and Raids - pokud má vaše guilda ráda bosse a dungeony, nebude tato kategorie žádný problém. Je potřeba vyčistit každý dungeon a raid ve skupině lidí z guildy.
 • Professions - bude potřeba vykopat tuny kamení, sebrat tisíce kytiček a nalovit mnoho ryb. V kategorii najdete achievementy snad pro všechny profese.
 • Reputation - spojíte-li své síly, budete moci splnit achievementy, které se skrývají pod touto kategorií.
 • Guild Feats of Strength - do této kategorie se připočítávají zatím jen prvenství na serveru v rámci guildy.
achievements summary

Statistiky
 • Character Statistics - všemožné statistiky o vaší postavě.
 • Combat Statistics - statistiky o všech bojích, kterými jste prošli.
 • Kill Statistics - kolik čeho jste kdy zabili apod.
 • Death Statistics - kdy a proč jste zemřeli apod.
 • Quest Statistics - informace o počtu splněných úkolů atd.
 • Dungeon & Raid Statistics Statistics - statistiky o vámi projitých dungeonech a raidech.
 • Skill Statistics - statistiky o skillech a profesích Vaší postavy.
 • Travel Statistics - informace o vašich aktivitách při cestování.
 • Social Statistics - statistiky o vašich akcích s ostatními hráči.
 • PvP Statistics - informace o Vašich PvP aktivitách.
achievements summary
[odstavec]

Shrnutí

 • Systém už teď obsahuje přes 3000 achievements (+ spoustu achievementů, které zvyšují své požadavky).
 • S každým patchem se objeví nové.
 • Na Achievements ostatních hráčů se můžete podívat buď přes možnost "Compare Achievements" nebo i přes Armory.
 • Achievements můžete sledovat stejně jako úkoly - SHIFT + click.
 • Když získáte nějaký Achievement, ozve se speciální zvuk, zobrazí se Vám nápis oznamující získání a do guild chatu se vypíše zpráva o tomto Vašem úspěchu.
 • Některé Achievements Vám můžou přinést i odměnu - například titul, mounta, non-combat peta či tabard.
 • Feats of Strength jsou speciální kategorií achievements, oslavující například old-wow hráče za věci, které již nejdou získat nebo jsou opravdu těžké k získání.
[odstavec]

Další články k achievementsČESKÝ SEZNAM ACHIEVEMENTS
Achievements Winter Veil - Mini Příručka

Naposledy upravil/a Ellendway 18.12.2012 v 20:51:07.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

dadadda 19.07.2010 08:18

myslím že u mě nehrozí že bych byl navyklej na achivementech sem línej je dělat udělam ty zaklidní lvl X pak zbrane protože sem hunter a mam cross gun i boow zaleží na tom co je lepsí a pak mam meč nebo axe a v druhý dýku a ten skok ještě a to je vše

Chcipak 16.07.2010 08:48

No ale byla by to sranda je mít všechny, je jich sice 1058 (WotLK), ale stejně, vím zabralo by to spoustu času, třeba vyhrát AVéčko za 6minut to je umění, když tam ty alíci furt zdržujou nebo 100x vyhrát WSG, hádám, že by to zabralo ,,přinejmenším'' tak dva roky, kdyby byl na jeden den dvě hodiny hraní.

Wrent 13.07.2010 14:10

Enrage
No tak to urcite nie Nie je to mozne, lebo going down, odkedy uz neplatia pady do vody, urobia iba magovia alebo priesti. Potom ten achiev s najvyssim skillom na vsetkých zbraniach asi iba warr, popripade ece hunt.Myslim, ze mat vsetky achievemnty nedokaze ani Chuck Noris
To je trochu mimo, Going down udělá každej, z 65 yardů se nezabiješ, musíš jen najít správné místo. Nejvyšší skill na všech zbraních pro achiev nepotřebuješ, stačej ti 4 zbraně, což může mít každej (navíc war nemůže wand). Avšak všechny achievementy momentálně nikdo nemá. Jednou takovej týpek existoval, ale pak vyšel další patch s novejma achievama.

Enrage 13.07.2010 14:02

Chcipak
Chtěl bych se zeptat exituje někdo z celýho wowka, kdo má všechny achievementy?
No tak to urcite nie Nie je to mozne, lebo going down, odkedy uz neplatia pady do vody, urobia iba magovia alebo priesti. Potom ten achiev s najvyssim skillom na vsetkých zbraniach asi iba warr, popripade ece hunt.Myslim, ze mat vsetky achievemnty nedokaze ani Chuck Noris

Chcipak 08.07.2010 09:05

Chtěl bych se zeptat exituje někdo z celýho wowka, kdo má všechny achievementy?

Xemon 06.07.2010 02:01

RADIMEK
FAKT SUPER HRA SUPER NA MILIJON SUPER HRA JE LEPČI NEŠ 4STORI
Tohle totiž neni hra... ale svět

furrymare 22.06.2010 17:03

*Alien*
některé achivements sou pěkně na ho... třeba s fishing chyť něco ve Stormwindu a v Ogrimmaru sotva bych tam za alíka vlezl hned bych byl dead.
hej tak to me v OG nikde nejde lovit ryby a to mam full skill

kubasc 11.05.2010 21:01

kuban jde nakoupit

kyru 21.04.2010 21:51

Ja mam 345 acheivementu hotovejch

Moonis 11.04.2010 17:59

Nesmíš bejt lama a dostat se tam bez vidění.....je sice pravda že horda to má lehčí(připluje z villnace keep) ae stejně i alík to zvládne když neni luuuzr...

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet