Shadowlands – Covenant ability

  shadowlands    covenant    spell   

Jelikož alpha Shadowlands začne již tento týden, odtajnil Blizzard řadu informací ohledně prvků nového datadisku. V tomto článku se stručně podíváme, co nám budou poskytovat Covenants.

 

Covenants

Co jsou Covenants? Covenants jsou čtyři frakce, na které narazíme v Shadowlands. Jde o prastaré řády, které dohlížejí na čtyři oblasti Shadowlands (s výjimkou Maw – Chřtánu, na který dohlíží tajemný Žalářník – Jailer; více o něm zde).

 

Lokaci Bastion spravují Kyriané. Jsou to moudré, pokorné a čisté bytosti, které pohání silný smysl pro povinnost. Jejich posláním je sloužit. Vede je bytost zvaná Archon.

V Ardenwealdu najdeme Night Fae. Jsou to ochránci přírody, kteří dohlíží na cyklus života, smrti a znovuzrození. Například pomohli se znovu zrodit Cenariovi. Vládne jim Zimní královna (Winter Queen).

Na lokaci Revendreth dohlíží Venthyrové. Jsou to prohnané upírské bytosti, kteří ve své doméně hodují na duších pyšných a marnivých. Jejich posláním je trestat hříšníky. Vede je Venthyr jménem Denathrius.

V Maldraxxasu vládnou Necrolordi. Ti mají pod palcem nemrtvé armády, které mají za úkol bránit Shadowlands. Necrolordi si nejvíce cení síly a odvahy v bitvě. Najdeme zde také liche, nekromancery a podobné hrozivé tvory.

Jednotlivé Covenants a jejich domény kdysi prosperovaly, ale nyní v Shadowlands chybí anima (duševní esence, kterou si pro sebe krade Žalářník). Čtyři oblasti Shadowlands tím trpí a chřadnou. Covenants proto budou potřebovat pomoc nás hráčů. A vy se budete moci rozhodnout, které Covenant pomůžete. Každý z těchto nezemských řádů pastýřů duší má své vlastní ambice, pohánějí je jiné motivace a mohou vám nabídnout různé druhy nové moci.

Covenants budou jedním ze zásadních prvků datadisku. Půjde o důležitou součást vašeho postupu hrou. Každá z Covenants bude mít zájem o vaši asistenci, a to kvůli vaší unikátnosti – nejen že jste významní a mocní hrdinové, ale hlavně přicházíte do Shadowlands jako živí, ne jako mrtvé duše. Máte stále napojení na život, které je tu něčím nevídaným. Každá Covenant vám nabídne svou specifickou moc a vy si budete muset vybrat, která je pro vás ta pravá. Toto rozhodnutí proběhne na maximálním levelu a bude předstupněm před endgame.

Své rozhodnutí ohledně výběru Covenant můžete později změnit a přidat se k jiné, ale bude vás to něco stát.

 

Covenant ability

Jednou z hlavních věcí, které nejspíš ovlivní vaše rozhodování, ke které Covenant se přidat, budou ability, které vám jednotlivé Covenants nabídnou. Každá Covenant vám dá k dispozici dvě ability, tematicky pasující k dané Covenant. První abilita bude dostupná pro kteréhokoli člena dané Covenant, bez ohledu na rasu, classu nebo specializaci. Tato abilita vám dá nový nástroj užitečný k průzkumu nového světa. Druhá abilita bude specifická pro vaši classu a půjde o spell použitelný přímo v boji.

 

Mějte prosím na paměti, že systém Covenants je stále ve vývoji a před oficiálním vydáním Shadowlands ještě může dojít ke změnám. Tyto ability se tak ještě mohou v průběhu času měnit.

 

Primární ability

Toto jsou primární ability jednotlivých Covenants, tedy ty, které dostane kdokoli bez ohledu na rasu nebo classu:

 

Covenant Hlavní abilita
Kyrian

Summon Steward: Povoláte svého služebníka, který vám přinese Phial of Serenity. Když se z ní napijete, obnoví vám část zdraví a odstraní všechny Curse, Disease, Poison a Bleed efekty.

Váš služebník vám zároveň jedenkrát za den nabídne na výběr z dalších výhod.

Night Fae

Soulshape: Proměníte se ve vulpina, což vám navýší rychlost pohybu. Pokud Soulshape reaktivujete, teleportuje vás to na krátkou vzdálenost kupředu.

V rámci gameplaye můžete získat různé dodatečné kosmetické úpravy této formy.

Pokud jste venku ve světě, tento efekt má krátké trvání. Pokud jste v místě odpočinku (rest area), efekt vám přetrvá, dokud toto místo neopustíte.

Venthyr Door of Shadows: Vnoříte se mezi stíny a objevíte se na cílovém místě.
Necrolords Fleshcraft: Utvoříte si štít z masa a kostí, který vás ochrání před poškozením ve výši části vašeho maximálního zdraví. Pokud ve chvíli castění této ability stojíte poblíž mrtvoly zabitého nepřítele, štít bude větší.

 

Sekundární ability

Sekundární abilita každé Covenant se váže k vaší classe. Stejně jako u hlavních ability se i tyto sekundární ještě mohou v průběhu času měnit. Seznam veškerých abilit najdete zde, níže následuje jen výběr pár z nich:

 

Kyrian

Paladin

Divine Toll: Okamžitě vycastíte Holy Shock, Avenger's Shield nebo Judgment na několik cílů ve vaší blízkosti (podle vaší aktuální specializace).

 

Nightfae

Druid

Convoke the Spirits: Povoláte moc Night Fae. Následuje erupce energie, která sešle 16 druidských spellů a abilit v rychlém sledu během 4 vteřin. Vycastíte Moonfire, Wrath, Regrowth, Rejuvenation, Thrash, Rake, Shred a Ironfur na vhodné cíle ve vaší blízkosti. Abilita dává přednost spellům podle vaší specializace.

 

Venthyr

Priest

Mindgames: Napadnete nepřítelovu mysl, udělíte mu Shadow poškození a krátce převrátíte jeho vnímání reality. Na určitý časový úsek bude platit, že když nepřítel udělí poškození, místo toho svůj cíl vyléčí, a naopak pokud bude chtít léčit, místo toho svůj cíl poškodí.

 

Necrolords

Mage

Deathborn: Na určitý časový úsek se transformujete do mocného kostlivého mága. V této formě jsou vaše spelly Frostbolt, Fireball a Arcane Blast značne posílené a navýšena je i vaše spell damage.

 

 

Ke které/kterým Covenant se budete chtít přidat? Která podle vás poskytuje nejsilnější výhody a jaká vám naopak nepřipadá moc výhodná?


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Am0net 09.04.2020 13:47

Spravil by som to tak ze v ramci pribehu by si hrac mohol vybrat jednu frakciu a za nu plnit questy a ak by sa chcel pridat k inej tak by ho to nieco stalo. CO sa ale tykap riamo covenant abillit tam by som to spravil o dost viac friendly pre hracov prave kvoli tomu ze kazda abilita sa da vyuzit na nieco ine.

Bohuzial blizz ide ine "bomby" a posledne datadisky moc friendly pre hraca nevypadaju.

Solanar 08.04.2020 23:32

I když je covenant systém v určitých věcech zajímavý, mám velké obavy o ability spjaté s nimi. Dost to teď dělá poprask na fórech z důvodu že např. u Kyrian je abilita nejlepší do m+ ale zas u Venthyr je skvělá do raidu atd. sice člověk si může změnit covenant, ale Blizzard už kdysi říkal že to něco bude stát a určitě tím myslel hlavně náš čas. Přijde mi to strašně omezující že si hráč musí rozhodnout čemu dá přednost, protože osobně já mám rád většinu contentu WoW - jak m+ tak raidy (bohužel na pvp jsem nikdy moc nebyl) a pravda je to sice jen alpha a ještě se spousta může změnit, ale řekněme to tak že můj optimismus poslední dobou není tak velký jako býval kdysi.

pendou 08.04.2020 20:10

Mně pribehove lákají neclorods za svého mage. Líbí se mi představa být v armádě a bránit a spell jeden který dostanu je pěkný bonus a jestli má třeba Night fae odlišnou abilitu mne teda netrápí.. ale vypadá to fajn 😊 jen ti co jedou high end si pofrci covenant co potřebuji no..

Galifry 08.04.2020 19:56

Kvůli mému monkovsko-druidovnímu smýšlení se mi nejvíc líbí Night Fae. Mohl by tam být zajímavý i příběh (něco víc o Throsu možná), na druhou stranu z té ability moje oblíbené classy moc těžit nebudou.

I když se mi libí i Bastion, tak zároveň z toho mám pocit, že je to takový nejvíc klišoidní, ale zase podle toho co říkali lidi, kteří hráli to demo, tak tam půjde o víc než se zdá.

Bellatrix 08.04.2020 20:22

Taky mi přijdou takoví klišoidní, jsou to prostě strašní svatoušci... Upřímně, já jsem ten typ hráče, co vesele obětuje gameplayově užitečnější abilitu, aby byl s příběhově zajímavější Covenant.

Šéfredaktor WoWfan.cz

Sarder 08.04.2020 18:42

Tý Necrolords vyzerajú lákavo.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet