link

Paladin

  Paladin    Povolání   

Paladinové jsou za každé situace připraveni chránit slabší svým mečem a štítem, ale též dokáží do bitvy vyrazit s masivní obouruční zbraní. Světlo, které paladinům propůjčuje svou sílu, dokáže spálit démony i nemrtvé na prach a postarat se tak o to, že jednoho dne bude ze světa veškeré zlo vymýceno jednou a pro vždy.

 

Historie

Na Azerothu paladinové jako takoví vznikli krátce po První válce, kdy arcibiskup Alonsus Faol a Uther Lightbringer společně založili Řád Stříbrné ruky. Mnohem později se do jeho čela postavil Tirion Fordring a spojil tuto organizaci s Argent Dawn – vznikla tak Argent Crusade, zformovaná za jediným účelem: dobýt Icecrownskou citadelu a konečně porazit Krále lichů, Arthase. Paladinové v sobě spojují jak hrdost a sílu bojovníků, tak oddanost Světlu a schopnost léčit rány, kterou disponují kněží; jsou tak jakousi kombinací těchto dvou cest. Tyto svaté bojovníky lze nalézt mezi mnoha rasami Azerothu. Samozřejmostí jsou lidé, kteří stáli u samotného zrodu paladinského řádu, dále trpaslíci, draenei, jejichž paladinové se nazývají Vindicators, a také krvaví elfové a taureni.

 

Hrdinové

Uther Lightbringer

Jeden z prvních paladinů Stříbrné ruky, řádu, který byl vytvořen krátce po První válce arcibiskupem Faolem. Uther dlouhá léta řád vedl a byl i mentorem loarderonského prince, který se později vydal na scestí a nakonec svého dlouholetého učitele a přítele porazil v boji a připravil o život.

 

Turalyon

Jeden z prvních paladinů řádu Stříbrné ruky a zároveň nejmladší z nich, kterého si díky bystré a otevřené mysli za zástupce vybral sám Anduin Lothar. Po skončení první vlny Druhé války se společně s Allerií Windrunner, Kurdanem Wildhammerem, Danathem Trollbanem a Khadgarem vydal za Temným portál na Draenor, odkud se nikdy nevrátil. Jeho příběh by však měl pokračovat v Legionu.

 

Arthas Menethil

Dříve, než se Arthas stal Králem lichů a obrátil se proti všem, kteří na něj spoléhali, byl paladinem. Pod vedením Uthera se naučil vládnout Světlem, které ho záhy opustilo stejně, jako on opustil ty, kteří ho milovali.

 

Tirion Fordring

Tirion vždy viděl věci z jiné perspektivy. Proto když pomohl orkovi Eitriggovi v době, kdy byli orkové největší hrozbou, byl vykázán z řádu a poslán do vyhnanství. V nejtemnější hodině se však vrátil, a s Ashbringerem v rukách se vydal zničit Krále lichů jednou pro vždy.

 

Bolvar Fordragon

Když se král Varian ztratil, na jeho místo nastoupil jeho syn Anduin. Byl však příliš mladý na to, aby dokázal království řídit sám a tak mu ku pomoci byla lady Katrana Prestor a Bolvar Fordragon. Sám Bolvar pak vycestoval do Northrendu, aby se společně s Aliancí i Hordou postavil Pohromě u Wrathgate. Celá bitva však skončila tragédií, ve které Bolvar i spousta ostatních zahynula a Fordragonovo tělo sežehlé dračími plameny bylo vzato do Icecrownské citadely, kde jej Král lichů oživil a mučil. Když byl Arthas poražen, na jeho místo musel nastoupit někdo jiný. A byl jím právě Bolvar.

 

Alexandros Mograine

Prvním nositelem Ashbringeru, mocné zbraně schopné spálit všechny nemrtvé na popel, byl Alexandros Mograine, paladin řádu Stříbrné ruky. Netrvalo však dlouho, než si Pohroma uvědomila, že ho musí co nejrychleji odstranit z cesty, a tak byl mocný paladin vlákán do pasti. Jeho konec ovšem nezapříčinili nemrtví, ale jeho vlastní syn, Renault, který ho zabil jeho vlastní zbraní. Pohroma však nenechala statečného bojovníka klidně odejít a oživila jej do svých řad jakožto jednoho ze Čtyř jezdců.

 

Lady Liadrin

Původně kněžka a nyní velitelka Krvavých rytířů. V Shattrathu se zavázala svojí věrností naaru A’dalovi a spolu se Shattered Sun Offensive její rytíři zabránili Kael’thasovi povolat Kil’Jaedena na Azeroth.

 

Vindicator Maraad

Maraad, draeneiský paladin, má za sebou velmi smutnou historii. Nejen, že pamatuje pád Shattrathu, kde byl i přítomen. Ale od té doby si s sebou táhne velmi těžký kříž.

 

Základní informace

Paladinové nosí do boje těžkou zbroj, která dokáže vykrýt i ty nejsilnější útoky, a pokud ne, stále mají Světlo, které vyléčí každé jejich zranění. Ať už se štítem nebo obouruční zbraní, paladinové jsou schopni si veškeré drápy nebo meče držet daleko od sebe i svých spojenců.

 

dhTyp

 • Tank
 • Healer
 • Melee Damage Dealer

 

Bary

 • Život
 • Mana

 

Dostupné brnění

 • Cloth
 • Leather
 • Mail
 • Plate (od úrovně 40.)
 • Štít

 

Dostupné zbraně

 • One-Handed Axes
 • One-Handed Maces
 • One-Handed Swords
 • Polearms
 • Two-Handed Axes
 • Two-Handed Maces
 • Two-Handed Swords

 

Dostupné rasy

Alliance Horda
Human Blood elf
Dwarf Tauren
Draenei -
Lightforged -

 

Schopnosti

 • Defense - Oddaní paladinové jsou trénováni, aby mohli nést tu nejtěžší zbroj a štíty, a zvýšili tak šanci, že dokáží ubránit sebe i spojence před veškerými ranami.
 • Melee damage - Paladinové mohou požádat Světlo, aby propůjčilo jejich zbraním větší sílu a oni tak mohli udílet větší poškození.
 • Blessing and Seals - Jakožto šampióni Světla jsou nesmírně užiteční v jakékoliv partě. Jejich požehnání (Blessings) a pečetě (Seals) mohou zvýšit poškození nebo schopnost obrany.
 • Healing - Světlo dokáže vyléčit jakékoliv zranění, jak na těle, tak i na duši, a paladinové, kteří jím vládnou, jsou jen jeho prostředníkem.

 

Talenty

Paladinové se zaměřují na léčení zraněných. Také mohou svým spojenců propůjčit sílu ve jménu Světla a spravedlnosti.

 • Holy
 • Protection
 • Retribution

 

Klady a zápory

Přednosti

 • Paladin je výborným tankem, který disponuje řadou léčivých kouzel.
 • Blessings a Seals jsou nedocenitelnou výhodou pro každou partu.
 • Má vlastního mounta.

 

Nevýhody

 • Nemá žádnou zbraň, kterou může používat na dálku.
 • Neřadí se mezi největší dps dealery.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Anstriber 04.07.2011 20:49

Jop čumel jsem se na talenty a chyběl tam jeden point tak jsem udělal podobny s glyphama http://www.wowhead.com/talent#sbhZMZfbGsdkszfd:zoR0RcmzM

Brisin.ger 04.07.2011 18:29

Thalaron
tu sú ešte dva fanarty ktoré by ste mohli pridať http://fc00.deviantart.net/fs49/f/2009/171/5/9/Blood_Elf_Holy_Paladin_by_namesjames.jpghttp://dc315.4shared.com/img/9gbnk1Vm/s7/blood-elf-paladin-wallpaper.jpg
obidva poznám...mimochodom prečo nikde není žiadny human?dokonca ani Lightbringer

Zuldan 04.07.2011 17:49

tu sú ešte dva fanarty ktoré by ste mohli pridať http://fc00.deviantart.net/fs49/f/2009/171/5/9/Blood_Elf_Holy_Paladin_by_namesjames.jpghttp://dc315.4shared.com/img/9gbnk1Vm/s7/blood-elf-paladin-wallpaper.jpg

Brisin.ger 04.07.2011 10:04

voodoo
http://www.wowhead.com/spell=98727jen odebrat křídla, trochu pozlatit a nový pala mount je na světě
napriklad

Biff 03.07.2011 23:27

Zda jste v ohrožení a vaši léčitelé v raidu nestačí, vyzkoušejte se vyléčit sám, když máte aktivní The Art of War.Jen že tady máš špatný talent... myslíš asi http://www.wowhead.com/spell=86172

voodoo 03.07.2011 22:12

Brisin.ger
zlatý tiger rofl
http://www.wowhead.com/spell=98727jen odebrat křídla, trochu pozlatit a nový pala mount je na světě

Brisin.ger 03.07.2011 21:27

Anstriber
heh tak to si už mužem ve photoshopu udělat jak bude vypadat jejich mount ne
zlatý tiger rofl

bloodhero22 03.07.2011 21:09

a budou to moonwalkeři co?

Anstriber 03.07.2011 20:37

Sangius
Hehe tak mě napadá,když taureni uctívají jako svatý zdroj slunce jako oko matky země,tak se časem můžeme dočkat i nightelf paladinů
heh tak to si už mužem ve photoshopu udělat jak bude vypadat jejich mount ne

Sangius 03.07.2011 20:35

Hehe tak mě napadá,když taureni uctívají jako svatý zdroj slunce jako oko matky země,tak se časem můžeme dočkat i nightelf paladinů

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet