Warlock

  Warlock    Povolání   

Tváří v tvář démonické magii vidí mnozí smrt. Jedině warlockové v ní vidí příležitost. Jako jedni z mála měli tolik sil a odvahy najít cestu k zakázanému vědění, které jim umožňuje povolat démony do boje a donutit je, aby bojovali po jejich boku. Z počátku sice dokáží povolat jen malého impa, ale jak jejich síla a vědění roste, dokáží vyvolat cokoliv od sukuby přes až po felhuntera a v kombinaci s temnou magií zcela ovládnout bojiště.

 

Historie

Prvními warlocky, kteří využívali magii felu, byli beze sporu eredaři. Když na planetu Argus přicestoval padlý titán Sargeras, dal vyspělé rase nabídku, která se neodmítá: přidat se k Plamenné Legii. Ne všichni byli stejného názoru a tak se rasa rozdělila na dva tábory: na draenei vedené Velenem a na man'ari, kteří dodnes slouží Plamenné Legii. Když se Legie dostala i na Draenor a poštvala orky a draenei proti sobě, z šamanů, kteří ze všeho nejvíce uctívali přírodu a elementy, se stali warlockové. A Gul'dan, jeden z nejmocnějších a nejhrůzostrasnějších warlocků, jací kdy žili, otevřel portál z umírajícího světa na nový a zelený: na Azeroth. Existují však i ti, kteří dokáží spoutat démony a donutit je, aby poslouchali jejich vůli. Například sloužit na straně Aliance i Hordy a bojovat za svobodu Azerothu.

 

Hrdinové

Gul'dan

Gul'dan býval šamanem a Ner'zhulovým učedníkem, dokud jeho učitel nezjistil, co je Plamenná Legie zač a Gul'dan nepřevzal velení. Sjednotil orkské klany na Draenoru a vytvořením Temného portálu navždycky přepsal dějiny Azerothu.

 

Kil'jaeden

Když Sargeras přišel na Argus a nabízel třem eredarským vůdcům nezměrnou moc, Kil'jaeden byl jedním z těch, kteří nabídku přijali a stal se tak postrachem všeho živého.

 

Archimonde

Archimonde se rozhodl stejně jako Kil'jaeden: přidat se k Plamenné legii, a stal se tak nejobávanějším generálem a Sargarasovou pravou rukou. A Azeroth si na jeho běsnění dodnes velmi dobře pamatuje.

 

Cho'gall

Gul'danův nejvěrnější pobočník Cho'gall byl dvouhlavým ogřím mágem a zároveň warlockem. I když jeho pán zemřel na Broken Isles, Cho'galla smrt nepotkala a Azeroth jeho hněv ještě párkrát pocítil.

 

Nekros Skullcrusher

Nekros Skullcrusher vládl temnou magií, byl druhý ve velení Dragonmaw klanu, držitel Duše démona a v Grim Batolu měl na starost výchovu mladých draků Rudé dračí letky.

 

Tichondrius

Stejně jako ostatní pánové děsu i Tichondrius vládl mocnou magií a vládl mnoha démonům. Byl zabit Illidanem Stormragem, ale stejně jako ostatní démoni, i on se vrátil do Twisting Nether a přežil.

 

Jubeka Shadowbreaker

Jubeka je mocná Forsaken řádu Council of Black Harvest. Též se objevila i v Legion a měla důležitou roli v artefaktové questové linii.

 

Základní informace

Warlock níčí své nepřátele pomocí temné magie aniž by se k nim musel přiblížit a má na výběr z mnoha démonů, které může povolat do boje a využít je k různým účelům.

 

dhTyp

 • Ranged Magic Damage Dealer

 

Bary

 • Život
 • Mana

 

Dostupné brnění

 • Cloth

 

Dostupné zbraně

 • Daggers
 • One-Handed Swords
 • Staves
 • Wands

 

Dostupné rasy

Alliance Horda
Human Orc
Gnome Troll
Dwarf Undead
Worgen Blood Elf
Void Elf Nightborne
- Goblin

 

Schopnosti

 • Pets - Warlockové jsou schopni spoutat démony, aby je chránili vlastním životem, nebo rozsévali smrt a zkázu na bojišti.
 • Summoning - Jakožto mistři ve vyvolávání dokáží vytvořit portál, kterým mohou přenést své spojence z jednoho místa na druhý.
 • Ranged Damage - Jsou mistry ohnivé a temné magie a mohou svým soupeřům ublížit okamžitě nebo jim ubírat zdraví po určitou dobu.
 • Demonic Resources - Warlockové používají tzv. soul shards, aby zesílili svá vlastní kouzla a učinili je tak rychlejšími a více smrtícími.

 

Talenty

Talenty warlocků se specializují hlavně na zvýšení účinnosti jejich magie, prodloužení trvání jejich DoTek a posílení jejich démonických společníků.

 • Affliction
 • Demonology
 • Destruction

 

Klady a zápory

Přednosti

 • Způsobuje opravdu velký damage.
 • Má několik démonických petů, které může použít na různé účely od damage až po tankování.
 • Vytváří summonovací portály, healthstone a soulstone.
 • Má různé debuffy, kterými může oslabit nepřátele.
 • Má spoustu control spellů.

 

Nevýhody

 • Je velice závislý na maně, bez které nemůže fungovat.
 • Může nosit pouze Cloth armor.
 • Může zastat jen jednu úlohu v partě a sice DPS.
 • Má velké omezení ve zbraních. Může jich použít opravdu málo.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

cris 09.08.2011 23:43

Je velice závislý na maně, bez které nemůže fungovat. spravne, ale trochu zavadzajuco formulovane info, ked ma clovek Life Tap mana problem nie je A medzi aliancnymi rasami chyba Dwarf, ten moze byt lock tiez.

morver 09.08.2011 17:47

milanko
Nechecem sa chvýliť ale mam to armori z fan artu
ktereho?

Moris 09.08.2011 17:13

jeste by bylo dobry napsat, jakej demon se na co hodi

milanko 09.08.2011 15:38

Nechecem sa chvýliť ale mam to armori z fan artu

Aras 09.08.2011 15:05

U minulého příspěvku jsem špatně vložil citaci.

Aras 09.08.2011 15:03

Také může z protivníka sát život nebo manu.

Warlock už manu vysávat nemůže.

Darklifer 09.08.2011 14:22

ten poslední Fan Art je božíííííí

Bellatrix 27.06.2011 13:39

Drápal
good článek,pro good class,ale možná by to chtělo aktualizovat,většina class jak jsem koukal už aktualizována je,neberte to jako drzost,spíš žádost
Warlock je na aktualizaci v pořadí. Dočkáte se ho brzy.
Šéfredaktor WoWfan.cz

Drápal 27.06.2011 10:24

good článek,pro good class,ale možná by to chtělo aktualizovat,většina class jak jsem koukal už aktualizována je,neberte to jako drzost,spíš žádost

veluman 31.05.2011 15:59

Good class do PVE.. velky DMG, vdaka kúzlu Life Tap nekonecne mana (samozrejme treba davat pozor na HP) a vdaka fearu moze pomahat s elitkami, ma dobre veci pre raid ako napr soulstone atd. takze super PVE class samozrejme aj PVP ale tam to chce skill

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet