link

Priest

Jestli existuje nějaká spojnice mezi lidmi a Světlem, pak jsou to rozhodně kněží. Po celá milénia, kdy komunikují se Světlem a snaží se dělat svět lepším místem, procházejí zničenou zemí, podávají pomocnou ruku všem potřebným a vnášejí světlo do každého temného zákoutí. Ovšem stejně jako světlo nedokáže existovat bez tmy a tma beze světla, někteří kněží se snaží lépe pochopit své schopnosti využíváním Stínu a kouzel, které se namísto léčení zaměřují na zraňování kohokoliv, kdo by se opovážil ublížit nevinným.

 

Historie

Kněží existují dlouho. Vlastně stejně dlouho jako existuje samo Světlo, které k nim promlouvá. Věří v něj mnoho ras Azerothu a i některé, které z Azerothu nepocházejí. Avšak možná nejstaršími uživateli, krom draeneiů, jsou noční elfové, kteří neužívají Světlo jako takové, ale požehnání měsíční bohyně Elune. Naopak ve Východních královstvích si Světlo našlo své zastánce mezi lidmi a trpaslíky. Jedním z nejznámějších kněží byl Alonsus Faol, arcibiskup Církve Svatého světla ve Stratholmu, který sehrál důležitou roli na začátku Druhé války, kdy nabídl pomoc nejen svých kněží, ale také založil Řád Stříbrné ruky a dal tak vzniknout paladinům, svatým válečníkům, kteří rozhodli o výsledku války.

 

Hrdinové

Velen

Velen, vůdce draeneiů, je možná nejstarší bytostí, která na Azerothu vládne Světlem. Už od dob vzniku Plamenné legie je, společně s ostatními draenei, vyhnancem z vlastního domova.

 

Anduin Wrynn

Princ Anduin Llane Wrynn je právoplatným dědicem stormwindského trůnu. V době zmizení svého otce, Variana Wrynna, vládl Stormwindu po boku Bolvara Fordragona a Katrany Prestor. V době Cataclysmu se vydal studovat taje Světla do Exodaru od samotného Velena.

 

Alonsus Faol

Arcibiskup Alonsus Faol je důležitou figurou, která sehrála velkou roli za Druhé války. Nejenže jeho kněží pomohli uprchlíkům ze Stormwindu, ale také založil Řád Stříbrné ruky a dal tak vzniknout prvním paladinům. V nadcházejícím datadisku Legion se má vrátit.

 

Tyrande Whisperwind

Tyrande je Vrchní kněžka sesterstva Elune a oficiální spolu-vládkyně nočních elfů. Vyrůstala se svými dvěma přáteli, bratry Illidanem a Malfurionem Stormragem. Jakmile dorostla do správného věku, stala se novickou Elune v Suramaru.

 

Moira Thaurissan

I když byla Moira jediným dítětem Magniho, krále trpaslíků, ironforgské zákony nepřipouštěly, aby se žezla ujala žena. Když však Magni zkameněl, vlády se ujala společně s Council of Three Hammers a vládne Ironforge dodnes.

 

Základní informace

Kněží disponují nejen obrovským množstvím léčivých kouzel, ale také těch, které jim propůjčují zvýšenou schopnost obrany a pomáhají držet si nepřátele daleko od těla. Každý zkušený kněz dokáže využít své síly k ochraně ostatních a zároveň se stát nepříjemným soupeřem.

 

dhTyp

 • Healer
 • Ranged Magic Damage Dealer

 

Bary

 • Život
 • Mana

 

Dostupné brnění

 • Cloth

 

Dostupné zbraně

 • Daggers
 • One-Handed Maces
 • Staves
 • Wands

 

Dokáže odstraňovat tyto negativní efekty

 • Magic
 • Disease

 

Dostupné rasy

Alliance Horda
Human Troll
Dwarf Undead
Draenei Tauren
Gnome Blood Elf
Night Elf Goblin
Worgen Nightborne
Lightforged -
Void Elf -
Pandaren

 

Schopnosti

 • Healing - Knězi využívají širokou škálu léčivých kouzel, aby vyléčili zranění sobě i svým přátelům.
 • Ranged damage - Díky Stínu jsou kněží schopni udílet velké poškození, ať už najednou, nebo v pravidelných intervalech po nějakou dobu.
 • Power words - Světlo dokáže nejen léčit, ale i zaštítit spojence mocným štítem, který pohltí mnoho silných útoků, nebo mohou jednoduchou modlitbou zvýšit schopnost obrany sobě i svým přátelům.
 • Mind Control - Jejich spojení s myslí a dušemi všech žijících bytostí jim umožňuje dokonalou schopnost manipulace.

 

Talenty

Jakožto mistři léčitelského umění se specializují hlavně na pomoc spojencům, ať už se jedná o léčení jejich zranění, nebo o buffy, které jim pomohou s obranou nebo se zvýšením damage. I když jsou to svatí bojovníci, poštvat si je proti sobě opravdu nechcete. Z dálky dokáží podpořit své přátele, ale i udělit velké zranění, pokud se jim znelíbíte.

 • Discipline
 • Holy
 • Shadow

 

Klady a zápory

Přednosti

 • Disponuje velkým množstvím léčivých kouzel, které může aplikovat jak na své spojence, tak i na sebe.
 • Umí oživit padlého spoluhráče.
 • Disponuje kouzlem, které ochrání jakoukoliv přátelskou jednotku štítem, který absorbuje určité množství zranění.
 • Má silné buffy, které podporují Spirit a Staminu.
 • Pomocí kouzla Mind Control dokáže ovládat jakéhokoliv humanoidního nepřítele se stejným či nižším levelem.
 • Má mnoho DoTek, které způsobují zranění po dobu několika vteřin.
 • Shadow priest má od datadisku Legion namísto many Insanity, která se některými kouzly dobíjí a některými vyčerpává.
 • Discipline priest je schopen používat Shadow i Holy spelly.

 

Nevýhody

 • Může nosit jen cloth armor.
 • V boji se zbraněmi na blízko je nepoužitelný.
 • Když se k němu někdo dostane na blízko, téměř nic nevydrží.
 • Málo instantních kouzel, které by dávaly přímé zranění.
 • Je závislý na maně.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskusia

Aruniel 15.10.2010 23:50

Vyjde ti oboji, kazdopadne primarne urcite Twin discipline na dmg. Zbytek bud do shieldu (na nektere situace se hodi) nebo mozna lepe do mental agility.

hulka 15.10.2010 17:41

nazdar. v novem talentovem stromu po investovani 31 bodu v shadow, je lepsi jit do Twin Disciplines na dmg, nebo do Mental Agility kvuli redukci many? Dik

Antic 01.10.2010 12:00

Nne takhle jsem to nemyslel to co jsi poslal mam normalne jako PvP talenty me slo o totalni Hybrid proto jsem poslal ten svuj talent strom vim ze nebyl nic moc ae mozna by byl good tak zkusim a pak se ozvu no

Aruniel 01.10.2010 11:27

Obecne ve vetsine pripadu se tyto hybridy moc nevidi, blizz tomu uz davno pristrihl kridelka. V cata se to zrusi uplne, nebot bude podminka mit v talent stromu 31 talentu abys mohl jet dalsi.Nezkousel jsem a ani to nemam v planu, me osobne to prijde jako dobra myslenka, spatny napad v hroznem provedeni.S temi talenty co jsi tu dal bychom mohli diskutovat dlouho, ale opravdu tu nechci psat dalsi wall of text.Pokud chces mermomoci mit moznost jak se healnout trochu vice muzes zkusit: http://www.wowhead.com/talent#bxcZfVzZ0xffRckbfqfkAo je to naklikano trosku ve spechu a chtelo by to trosku vyzkouset, jde tam spise o renew a hlavne instatn desperate prayer.Kazdopadne lepsi je: http://www.wowhead.com/talent#bxIrzZZ0efiRfk0fsfkAo:IohDa se tam toho dost zmenit, zalezi na to s kym jde arenu, jaky stylem hrajete atd. Podle toho prizbusobit i glyphy.Btw zkus kdyztak disco....nejlepsi offensive healer, budes se divit kolik se s nim da naskladat dmg..

Antic 30.09.2010 14:52

Zdravim,chtel jsem se zeptat jestli ma cenu pokouset se o nejaky PVP Hybrid (Shadow/Disco) Silne dotky i slusny heal jde mi o to ze jak urcite vi kazdy tak druid R/Bal atd proto me napadlo i tohle ma nekdo nejaky zkusenosti ? Popripade myslite ze to bude aspon trochu good ? Mam svoji vlastni predstavu a to:http://www.wowhead.com/talent#bxIbohhqoIk0oZcZ0xfiofk0fM Dekuju z akazdou radu nebo navrh ohldne tohoto tematu

Aruniel 28.09.2010 01:27

Jako priestovi je ti ArP k nicemu, ale to urco vis.Nekterym classam se do pve ArP urco hodi, ba dokonce je to main stat. Z toho vyplyva, ze bossove a elity maji armor.

Pagöda. 27.09.2010 20:59

nemyslim na sh priesta , myslim obecne ... ptam se na to tady protoze vim ze mi tady poradi ...

andy1822 27.09.2010 08:14

shadow priest

Pagöda. 21.09.2010 13:22

mno a hodi sem amp kdyz davam dmg do neake elity popripadne bosse? a ma boss bo alita armor? ...

Aruniel 20.09.2010 18:10

To Cartouche: Je to na tobe, jestli chces v pvp healovat ci delat demidz. Ber co te bavi vic.PVP talenty: mrkni na lidi na arenajunkies.com, maji tam i armory a talenty. ALE musis si uvedomit, ze mnozi ,,borci´´ tam maji full wrath a k tomu luxus zbrane a doplnky takze ten gear je trochu nekde jinde....take maji napr. udelane talenty na danou taktiku. Napr. Disco pvp je offensive healer, tedy muzes z nej udelat survival healera, ktereho bude strasne obtizne zabit nebo ,,demidz´´ healera, kdy de facto napr. ve 2vs2 stoji souper proti 2 dps a 1 healerovi, nebot takto zamereny disco zvladne oboji.To Pagoda: ArP v PvE se uplatni tak samo jako v PvP. Snizuje armor targetu, pro lepsi pochopeni vem 2 sve kamarady, jeden plate a jeden cloth, flakni do jednoho a pak do druheho a uvidis do ktereho das vetsi ranu...samozrejme mysleno physical dmg...ne spell. Takze jde o to, ze nejen hraci maji armor, tudiz snizenim(ignorovanim) armoru se zvetsi poskozeni ktere do targetu das.

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený.
Prihlásiť sa
alebo
Registrovať nový účet