Obsah WoW Classicu vyjde v šesti fázích

  classic    vanilla    fáze   

Blizzard již v minulosti uveřejnil, že obsah WoW Classicu bude fázovaný. To znamená, že se hráčům budou v průběhu času postupně zpřístupňovat raidy, dungeony, bossové, PvP obsah a další věci. Tyto fáze měly být původně čtyři. Blizzard nyní svůj plán poupravil a čeká nás celkem šest fází.

 

World of Warcraft Classic je projekt, který vám umožní znovu si zahrát WoW vanillu v její tehdejší podobě. Classic vyjde letos v létě a pro hraní vám bude stačit mít koupené předplatné.

 

Důvody k úpravě plánu

Blizzard k tomuto rozhodnutí dle jejich slov vedl jednak feedback hráčů, a jednak sami usoudili, že to takto bude lepší. Nový plán totiž bude lépe napodobovat originální podobu vanilly – kupříkladu v původním, čtyřfázovém plánu měly vyjít Blackwing Lair a Zul'Gurub v jedné fázi, což neodpovídá realitě.

Blizzard tedy plánuje napodobit tehdejší vydávání obsahu. Classic bude při launchi obsahovat content až po patchi 1.2.x, druhý update bude zahrnovat obsah z originálního WoW 1.3 a 1.4, třetí update 1.5 a 1.6 a tak dále.

 

Takto na sebe budou jednotlivé updaty lépe navazovat, a to mimo jiné z hlediska itemů. Kupříkladu je logické, aby hráči při úvodním progressování Blackwing Lair ještě neměli k dispozici gear a enchanty ze Zul'Gurubu. Nebo dává smysl, aby Emerald Dragons byli k dispozici dříve, než se otevře Ahn'Qiraj, aby si díky nim mohli hráči začít připravovat nature resist gear pro některé encountery v AQ.

 

Aktuální fázování

Fáze 1 (launch)

 • Molten Core
 • Onyxia
 • Maraudon

 

Fáze 2

 • Dire Maul
 • Azuregos
 • Kazzak

 

Fáze 3

 • Blackwing Lair
 • Darkmoon Faire
 • Začátek dropování Darkmoon decků

 

Fáze 4
 • Zul’Gurub
 • Green Dragons

 

Fáze 5 
 • Počátek válečného úsilí předcházejícího otevření Ahn'Qiraj
 • Otevření Ahn'Qiraj
 • Rekonfigurace dungeon lootu: Tier 0.5 dungeon gear, Relicy, změny v drop ratech a místech dropování

 

Fáze 6
 • Naxxramas
 • Scourge Invasion

 

Blizzard zároveň podotýká, že zatím nemá přesně vyjasněné, kdy vyjdou fáze 2-6 a jaké mezi nimi budou časové odstupy. Zároveň do současné podoby plánu ještě není zahrnutý PvP obsah. Důvodem toho je, že Blizzard stále zvažuje možnosti ohledně PvP odměn, neboť ty se rovněž měnily v průběhu času (a to co do síly i toho, které PvP odměny byly dostupné v konkrétní dobu).

Na bližší detaily si proto budeme muset ještě počkat.


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Logaen 15.03.2019 23:41

Nie nadarmo sa hovorí že: "ten najcennejší diamant vzniká pod najväčším tlakom". Rovnako by som porovnal tie najväčšie legendy WoW ságy od classicu po WotLK. Vytrpieť si Redridge Mountains bez straty nervov je síce obdivuhodné, no každý správny oldschool WoW hráč vie že ozajstné peklo na Azerote nie je Barrens, ani Molten Core a dokonca ani Naxxramass (keďže vstup do tohto raidu je iba pre 1 % vyvolených). Je to Stranglethorn Vale.... Neustály camping, farming, vyhladenie Quest giverov a Flight Masterov a neľudská štvanica v džungli. Cele expenie v tejto lokácii sa dá popísať linkami z veľmi úspešného (a o nič menej príhodného) akčného trháku v hlavnej roli s robustným Arnoldom Schwarzenegrom - PREDATOR.
Keď farmíte raptorov pre Q a váš parťák Priest zrejme uvidel niekoho bez menovky nad hlavou behať okolo, prestal sypať Heal a len sa obzerá:
-A- Billy ?!
-A- Billy !
-A- What the hell is wrong with you ?
-B- There is something ... in those trees...
Keď ako partia farmíte Elite Ogrov spolu s buffnutým hráčom (Paladin lvl 60 decentný gear) a zrazu jeden z vás niekde zarohom umrie bez akéhokoľvek Elite Ogra naokolo:
-P- Billy ! You know something ... what is it ?
-B (lvl 60)- Im scared guys..
-P- Bullshit ! You aren't scare of no man !
-B- There is something out there waiting for us ... and it ain't no ONE man... We are all gonna die ...
Keď vás začnú farmiť v Expedition campe, na respawne, na cintoríne alebo pri pirátoch a vy sa zúfalo pokúšate dostať do BB alebo k najbližšiemu Flight Masterovi:
-A- Ruuuun ! .... get to the choooppaaa !!
Až pokým nezistíte že je mŕtvy a z nervového zrútenia sa odlogujete na tri dni.
Je to komické ale vždy keď questím v tejto lokácie ide mi v hlave predator soundtrack.
Jednoducho povedané - do pekla a možno aj späť. Vanila and TBC ain't for wussies...
Som rád že ste dočítali až sem a pripomenuli si že, Classic a jeho 2 pokračovania sú proste extrémne náročné ale všetky tie nervy a slzy z Vás urobili v tom čase vážených hráčov. Prajem pekný deň.
Months later .... vraciate sa do SV teraz už ako deprimovaný hráč lvl 60 z decentným gearom a partiou vyšinutých maniakov .... Payback time ... !

Rekrash 16.03.2019 13:53

Tak toto pobavilo a hodně

HonkL 16.03.2019 16:21

ne nadarmo se říká STV první BG který tě potká tak či tak

koucCarter 25.08.2019 18:01

perfektný príbeh. Tú lokáciu som vždy volal "severne od Booty Bay" mám krásne spomienky ako som vždy po škole prišiel, zapol komp, obedoval som a s protpaladinom som iba klikal pravým na mobov, jedol som, občas dáky heal.. Keď prišiel dáky high lvl bubla a rýchle šprinty preč . (viem že paladinov nikto nemusí, momentálne hrám na vymakanom serveri "elysium project" na vanile za taurenského druida, keďže paladinov vo svojej frakcii odmietam mať, ale rozhodne bolo moc moc fajn po ťažkej dobe v škole mať ten totálny pokoj :3 .

Ctrl 15.03.2019 10:46

Až se Blizz dozví že Hromovapest nechce na Vanillu, bude muset propustit další stovky zaměstnanců :-(

ganol1 15.03.2019 11:02

Já si myslím, že to ani nevydají ten Classic.. Proč by měli? Co z toho budou mít? Když to nebude hrát taková legenda jako je Hromovapest, protože umře bez heirloomů hned v začáteční lokaci (a nebo bude umírat v Redridge, až ho budou gankovat šedesátky a on bude marně hledat Warmode) tak si řeknou, že to nemá vůbec cenu a vykašlou se na to.

Hromovapest 16.03.2019 02:27

Děláš ze sebe hlupáka. Já si vanilu prošel. Až děti zjistí kolik jim zaberou jen čas přesuny, sehnání lidí na quest a dungy. Kam se budou přesouvat hodinu. Protože to bude štreka. Navíc se budou do toho rubat ještě z proti - frakcí. Tak se rychle proberou. Jsem toho názoru že současný hráče to neosloví. A staré pasty to možná nějaké přitáhne. Ale nespoléhejte na to.

Hromovapest 16.03.2019 02:32

ganol1Já jsem ve wowku NONSTOP od spuštění.... Co ty šmoulo? Nemám zapotřebí hrát něco co jsem si prošel několikrát. Co mě drží ve wowko je posun dopředu. Né návrat do pravěku. Jsem zvědavej jak dlouho tam vydržíš. Jestli podobně jako někteří co nebyli teď schopný dávat raidy na Mythick. Prý proto že je to nuda. Tak to se na té vanilce unudíte jak lečo ve sklenici.

corpsen 16.03.2019 08:31

@Hromovapest
Nudit, nenudit ... to bych nechal na ostatních... mě například nudí dnešní wowko.

Hromovapest 16.03.2019 09:48

@corpsen Takových je vás mraky. Nudí vás všechno. Ale hrnete se na vanilu. Kde budete muset vynaložit více úsilí a hlavně času. A když vidím lidi co jsou zaparkovaný tady na fórech či jinde. A brečí že se nudí. Přitom 90%obsahu nemají ve wowku splněno. Takovým se směju. Protože vím jak dlouho na vanile vydrží.

corpsen 16.03.2019 10:16

@Hromovapest
Jsou mezi námi lidi, co rádi ten čas a to úsilí do toho vloží... někoho zkrátka nebaví mít všechno hned a snadno jako je to dnes na BFA.

Hromovapest 16.03.2019 23:11

@corpsen Je spousta lidí co do teď nemaji achivmenty pro nové hratelne rasy.
Loremastera protože neradi dělají questy.Tak sem si říkal no to si pošušňáte na té vaší vanilce.
Spousta lidí nemá mounty z islandů a podobně. Takže ty hlášky že teď je všechno hned mě nechává v klidu. Mě to trvalo 80 dní než jsem nazbiral 750 medale pro mounta. Takže říkat že všechno je hned bez snahy je zcela zcestné.Mythick po Mekta jsme jeli 7 hodin v kuse.Už s vybranýma lidma.Většina měla hlášky tipu...nebudu v raidu víc jak dvě hodiny. No tak to až půjdou ve vanile na nefariana ve 40 lidech to bude šupa teda

Nox 17.03.2019 19:21

@Hromovapest Co je prosím pěkně zábavného na vyzobávání tisíců achievementů pro člověka, který takové sběratelské záležitosti nehrotí? Plnění stovek a stovek questů v místě, kde člověk nemá žádnou výzvu, žádnou potřebu cokoliv dělat a objevovat? Sbírat mounty z expedic, které považuji za snad nejnezajímavější novinku aktuálního datadisku, který navíc padne jednou ze sto pokusů? Plnění mraky neustále se opakujících úkolů po světě, které neposkytnou už skoro žádnou výzvu a odměnou budiž průměrný mount? Já nevím, mě to prostě nic nedává. Vanillu jsem si občas zapnul na nějakém freečku, stále mě baví, jak je člověk za vše odměňován, nový talent, spell, rank, možnost vzít si lepší item, možnost zkoušet těžší místa. Co dnes? Jednou za deset levelů to šoupne něco nového a hmmm. Nový obsah vyexpen za dva dny, za další nasbíraný equip a pak už jen klikat na group finder, nebo jak se to teď dělá. I u těch těžších úkolů je největší výzva kliknout na okénko vyhledávače a jede se dál. Jediné, co mě u hry drží, je prima parta lidí v guildě, jinak bych po měsíci od vydání přestal a relativně solidní systém Mythic+.

corpsen 17.03.2019 19:30

@Nox
Vůbec se tu s ním nedohaduj, to je zabedněnec, který vanillu nikdy nehrál. Pořád se tu akorát vymlouvá na achievmenty atp. 7 hodin v raidu a už je hotovej.. projdi si na vanille cely BRD quest run a budes tam taky klidne 7 hodin. To je prostě jen závist, že dostaneme to, co jsme chtěli

Hromovapest 18.03.2019 10:01

@corpsen Tak o co se vsadime? Uděláš tu ze sebe pěkného troubu. Jsem ochoten dát ve wowku sraz. Zjistím třeba že právě ty víš o vanile pěkný koikitus.

HonkL 18.03.2019 12:10

@Hromovapest
Já budu jenom rád že lidi jako ty tu vanilu hrát nebudou měj se hezky

Hromovapest 19.03.2019 00:48

@HonkL Budu jenom rád když ty a tobě podobný tam zalezou a už nevylezou. Měj se hezky. :-)

Hromovapest 14.03.2019 22:13

Vůbec se mě do toho nechce.Už jen proto že mam dost práce na aktualním wowku.
A ještě hledat čas na minulost.To můžou možná takový tych chvilkový hráči.Co v současnosti nereidují a jen se nudí. Tak se budou navíc nudit v létě u vanily :P

corpsen 14.03.2019 22:16

alespoň o uplakánky míň

HonkL 15.03.2019 07:36

Však v pořádku jsou ti lidi jako já co na to čekají a nehrají wowko od Cata

twice 15.03.2019 08:44

Nebude to možná prostě jen proto že nejsi cílovka ? Člověk co si ještě dnes dokáže chrotat v aktuálním contentu asi těžko bude vyhlížet příchod classicu, který to celé startuje od znova. Odhady koho to může bavit bych asi nechal jiným, co si nežijou ve své uzavřené bublině.

Cecil 15.03.2019 10:00

To zní jako kdyby tě někdo nutil. Nikdo netvrdí že to má být pro všechny - od toho je tu retail, Classic má být pravý opak.
Hádám že současní hráči retailu nebudou primární cílovkou Classicu.

Ctrl 15.03.2019 10:41

Hromovapest, to zni jako nick někoho kdo se ve Vanille díky absenci heirloomu nedostane přes základní lokaci Jen si hezky klikej na ofiku, hra má člověka bavit a v clasicu můžeš umíř, to by Tě nebavilo :-)

Hromovapest 16.03.2019 23:13

@twice Brečej ti co do teď nemají splněné achivmenty . Nedávají raidy na normal natož na HC/Mythick. Pvp je nebaví farming je nebaví. No co na té vanile budou dělat až zzjistí že jedním questem ztratí hodinu ?

Vsechnoobsazeno 24.03.2019 12:40

@Hromovapest Pro Vás tu pořád bude "zprzněné" wow dál a pro nás ostatní přibude classic

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet