WoW Classic vyjde 27. srpna, beta začne 15. května

  classic    vanilla    beta   

Blizzard právě oznámil zásadní data ohledně WoW Classic, což je (pokud jste strávili poslední rok v jeskyni) projekt, který vám umožní znovu si zahrát WoW vanillu v její tehdejší autentické podobě. WoW Classic se spustí 27. srpna. A closed beta začíná již zítra, 15. května!

 

WOW CLASSIC

 

Základní informace o Classicu

Cílem Classicu je podle Blizzardu dosažení co největší autenticity a zprostředkování nefalšovaného vanilla zážitku. Naprostá většina věcí by tedy měla zůstat při starém, tak jak je pamatujeme z vanilly. Žádné LFR a podobné vymoženosti, všechno hezky postaru! Zároveň však budou tentokrát povolány do akce moderní technologie, takže si budete moci užít stabilní a ničím nerušený zážitek na svých moderních počítačích. Samozřejmostí je i přístup k sociálním prvkům, které poskytuje Battle.net aplikace.

 

WoW Classic pojede na patchi 1.12: Drums of War, který podle Blizzardu představuje originální WoW ve své nejúplnější podobě.

Obsah Classicu vyjde v šesti fázích, které budou simulovat tehdejší postupné updaty contentu, a to i ve stejném pořadí jako tehdy.

 

Pro hraní Classicu vám bude stačit mít koupené předplatné (subscription). Nic dalšího není třeba kupovat.

Pokud chcete najít své někdejší spoluhráče z vanilly, může vám k tomu pomoci tento projekt.

 

Datum a čas vydání

WoW Classic vyjde 27. srpna, v Evropě ve 12:00.

Beta Classicu

Beta WoW Classicu vám umožní vytvořit si a vylevelit postavy a rovněž se zúčastnit serverových stress testů. Vývojáře přitom zajímá jakýkoli feedback, který jim budete moci poskytnout. Za tímto účelem implementovali nový bug report systém, který vám odesílání zpětné vazby značně usnadní.

 

Beta se bude spouštět již zítra, 15. května. Pozvánky do bety jsou (přinejmenším prozatím) velmi limitované, takže většina z nás se nejspíš zatím bude muset spokojit se streamy a reporty šťastlivců, kteří přístup dostanou. Pokud chcete zkusit štěstí a zažádat si o přístup do bety, učiňte následující:

  1. Přihlašte se do Battle.netu a klikněte na název vašeho účtu.
  2. Vyberte "Account Settings".
  3. Pod záložkou "Games & Subscriptions" najdete dole na stránce "Beta Access". Klikněte na "Go to Beta Profile Settings".
  4. Zaškrtněte hru, o jejíž beta testování máte zájem, tedy v tomto případě "World of Warcraft Classic". Potvrďte "Update Preferences".

3x758oqvou_0aac1404c1572cdd9830c603375ce71afd9a2fa6_1556816428_4349.jpg

Blizzard v příslušném bluepostu podotýká, že pro vybrání do bety budou hráči muset splňovat určitá kritéria, jmenovitě mít aktivní předplatné nebo aktivovaný game time. Zároveň může Blizzard přihlížet i k faktorům, jako třeba jak dlouho daný hráč hraje World of Warcraft.

 

Prozatím bude probíhat pouze closed beta pro vybrané jedince a Blizzardu půjde hlavně o zhodnocení toho, zda se jim podařilo dosáhnout kýžené autenticity. Stress testy pak pravděpodobně budou pro větší množství hráčů. Stress testy budou probíhat několikrát, a to v průběhu května, června i července.

Přesná data stress testů jsou následující:

  • První stress test: 22. května – 23. května (středa, čtvrtek)
  • Druhý stress test: 19. června – 20. června (středa, čtvrtek)
  • Třetí stress test: 18. července – 19. července (čtvrtek, pátek)

Tato data se však mohou ještě změnit.

 

Přihlásit se do bety můžete také přes oficiální web WoW Classicu:

 

WOW CLASSIC

 

Podání žádosti nezaručuje, že budete do bety přizváni.

 

Fáze Classicu

Jak bylo řečeno výše, WoW Classic vyjde v šesti fázích, přičemž ta první začne společně s datem vydání, tedy 27. srpna. Časový plán vydání dalších fází prozatím není znám a ani se jej nedozvíme před vydáním Classicu. Vydávání dalších fází se totiž bude odvíjet od zájmu komunity a její připravenosti na každý nový patch.

 

První fáze bude zahrnovat Molten Core, Onyxii a úvodní dungeony.

 

Další články na téma Classicu

 

Vytvoření postavy a zarezervování jména

Blizzard počítá s nedočkavými hráči, kteří si budou chtít "zarezervovat" určité jméno postavy. Budete tak moci učinit v úterý 13. srpna. Hráči s aktivním předplatným nebo aktivovaným game time si v tu dobu budou moci vytvořit až tři postavy na svém Classic účtu. Zároveň Blizzard dodává, že informací o jménech realmů se dočkáme, až se bude blížit vydání – tehdy bude vhodná doba na domluvy ohledně toho, na jakém realmu chcete hrát se svými přáteli nebo jaký realm se stane domovem CZ/SK komunity. Blizzard slibuje, že na tyto domluvy budeme mít dost času.

 

Kde hledat informace o Classicu?

Autenticita je sice krásná věc, ale nikomu z nás se jistě nechce opakovat zážitek nedostatku informací o hře a herních prvcích. A proto je tu Classic WoWhead – vaše zásobárna informací o všem kolem WoW Classicu. Questy, itemy, talenty... to vše tentokrát budete mít na dosah ruky.

 

Pro dosud známé informace o Classicu pak můžete zamířit do této kategorie článků.

A o všem, co se týká Classicu, vás samozřejmě i nadále budeme pravidelně informovat!


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskusia

Hromovapest 15.05.2019 11:58

Asociál už dávno nejsem.Mam rodinu a nemám čas někde běhat půl dne abych udělal level. :-) Ostatně jsem na to zvědavý jak po měsíci začnou odpadávat ty natěšenci až zjistí kolik je potřeba času jen na to se dostat z bodu A do bodu B.Nehledě na to že většina co křičí že se v současném wowku nudí.A že je nebaví farmit tohle a támhleto.Tak je přeci jasný že tady na vanile se s prominutím z toho minimálně poserou.
A když jsem zjistil že většina nemá odchozené raidy ani komplet na HC natož Mythick.Tak na vanile budou zklamany.Tam byl těžký normalní dungon.Natož normal raid Jako jsme na to opravdu zvědavý.

corpsen 15.05.2019 16:10

tys tu chyběl říkal sem si, kde je tvůj komentář

nechal bych to na ostatních, nemůžeš mluvit za všechny, kdo odpadne tak odpadne no,.. dyt je to jedno

HonkL 15.05.2019 16:30

Ale my nejsme zvědavý na tebe Všichni tu ví že to hrát nebudeš

Rekrash 15.05.2019 17:28

Mythick 😂

Lockdaar 15.05.2019 18:32

@corpsen no jedno to tak úplně není, aby třeba nenastal v nejhorším případě obávaný scénář typu že pro velký zájem budou muset otevřít hodně realmů a pak najednou lidí zjistí, jak je to časově náročný a že je to vlastně nebaví, tak skončí a ty realmy budou pak vylidněný tím stylem, že tam bude těžký najít lidi i na blbej 5man dung (zažil jsem tohle na BC když jsem hrál na populačně nízkým serveru, nic příjemného) a to předpokládám nikdo vážně nechce - čili doufám, že něco takovýho nenastane v nějakým velkým měřítku.

Morderon 15.05.2019 18:45

@Lockdaar 5man dungy pod 50 lvl budou během pár měsíců problémem tak či tak. Ostatně toto byl hlavní důvod ke vzniku LFG. Že jej Blizz zmrvil a umožnil i LFG pro max lvl dungy je druhá stránka věci. Počet realmů nebude problém, už se vyjádřili, že zpočátku bude fungovat modifikovaný sharding a dělení na skutečné realmy proběhne až po několika měsících. Předpokládám, že v případě nutnosti mohou provést spojení realmů stejně jako v minulosti.

Lockdaar 15.05.2019 19:25

@Morderon spojit realmy jako v minulosti přímo asi ne, jelikož to je onen nenáviděný sharding, který tam lidi nechtějí, protože když se podíváš, tak jsou dneska třeba 3 nebo 4 servery spojený v jeden, ale furt je tam rozdělený to, kdo byl předtím z jakýho serveru než je spojily v jeden - spíš se mi jeví lepší řešení (když tam sharding nikdo teda nechce na Classicu) udělat nějaký dočasný free charakter migrace z Low serverů na jiný servery a ten Low server/servery prostě pak na tvrdo zavřít. Řekl bych jediný možný řešení, jak vyřešit populačně mrtvý realmy bez použití shardingu, jiný asi už neexistuje (a kdo by free charakter migrace nevyužil nebo nestihl, tak ty postavy by se automaticky převedly na nějaký populačně nižší realm, který by potřeboval zaplnit)

Hromovapest 15.05.2019 20:35

@HonkL Nebudu.Vanilku jsem už hrál a dotáhl to na současné wowko které mě bere volný čas :-)
A to bez přestávky.A jak jistě uznáš 2004-2019 je kus života.

kritik 16.05.2019 20:26

To ze na to nemas cas, neznamena ze musis porad presvedcovat vsechny jak to bude spatny, ja sam to taky nevim kolik na to budu mit casu, ale to nema nic spolecnyho s kvalitou hry, spousta lidi to vezme pomalu, neni fakt kam spechat, kdo neplanuje raidovat v nejaky guilde nema vubec duvod se hnat rychle na level 60 , v classicu to fakt neni jako v retailu ze hra zacina az na max levlu, je to jinej styl hry a nakonec uplne jina hra, nekomu sedne nekomu ne, stejny jako u bfa.

Morderon 14.05.2019 19:28

Opravdu jsem nečekal, že termínem "Be prepared for Classic summer" byly myšleny čtyři poslední dny srpna...

Ctrl 15.05.2019 09:23

Nesmíš si spojovat termíny "Letní prázdniny" a "Vydání v létě"... všichni vydavatelé, ať už pc her nebo třeba filmů mají temrínované vydávání obsahu a pokud oznámí (jako v tomto případě) léto 2019, znamená to červenec-září (včetně) toho roku, takže mají vlastně ještě 1/3 rezervu :-)

Morderon 15.05.2019 14:35

@Ctrl Nespojuji si termín "letní prázdniny" a "vydání v létě", ale termín "klasické léto" a "léto", což je technicky vzato období 21.6.-23.9., chce-li někdo slovíčkařit., Tedy předpoklad, že alespoň polovinu léta měla být vanilla. Evidentně omyl.

HonkL 15.05.2019 16:32

Takové problémy bych vážně chtěl mít Jsem vůbec rád že to tento rok bude.. Před 2 lety to byli jenom spekulace..A ty tu brečíš že to není o měsíc dřív..

Morderon 15.05.2019 16:51

@HonkL Smysl evidentně nepochopen. Datum vydání není primární problém, tím je předchozí termín "Classic Summer", který dodržen nebude. Rozhodně ne tak, jak jej většina pochopila.

marekrich 17.05.2019 15:55

@Morderon jako nevím jak vnímáš léto ale léto končí až koncem září (23.) a od začátku co bylo oznámeno vydání v "létě" se ví že to má být v rozmezí od 21.6 do 23.9.. to že tys to špatně pochopil už je tvuj problém

Bellatrix 17.05.2019 17:36

Bože, lidi, vy jste tak nechápaví, že to snad ani není možný. Bavíte se úplně o něčem jiném, než na co Morderon narážel. Ano, Blizzard řekl, že Classic vyjde někdy během léta. To může znamenat, i že vyjde úplně na konci léta. Takováhle informace je zcela v pořádku, protože nevytváří žádná nerealistická očekávání. A s tímhle nikdo problém nemá.
Jenže Blizzard pak taky použil frázi "Get ready for a Classic Summer!" (viz tento bluepost - https://blue.mmo-champion.com/topic/1105118-classic-update/ ), a to už NENÍ v pořádku, protože to implikuje, že si hráči budou moci užívat Classic BĚHEM léta. Což nebudou moci, a tudíž jde o naprosto matoucí slogan, jehož obsah nebude dodržen. Zkrátka a dobře měl Blizzard zůstat jen u té informace, že Classic vyjde někdy v létě, a odpustit si slogany, které mají za cíl jenom generovat hype a které tvrdí něco, co nebude skutečností.

Šéfredaktor WoWfan.cz

Elanthus 17.05.2019 18:15

Vždyť je to jedno . Místo slovíčkaření radši bouchněte šáňo )

HonkL 14.05.2019 19:10

Zbohme RL aspon že si mohu udělat ještě krásnou dovolenou před tím než se stanu asociál

HonkL 14.05.2019 19:11

* Sbohem... // psaní na mobilu

Bowns 14.05.2019 19:42

súhlasím mrkám dovolenky nech jí dám teď a pak ....

Bacoch 15.05.2019 05:41

Aaocial, přesně 😂😂😂😂

Bacoch 15.05.2019 05:42

Asocial, ty telefony jsou fakt mor.

Javorovej 14.05.2019 17:48

Čekají nás 3 velmi dlouhé měsíce

Yuuka 14.05.2019 18:30

Jo jsou to jen 3 měsíce.

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený.
Prihlásiť sa
alebo
Registrovať nový účet