Druid

Druidhttp://media.wowfan.cz/uploaded/ClassDruid_logo
Druidi využívají své síly hlavně k ochraně všeho živého a zachování rovnováhy ve světě. Každý zkušený druid je schopen rozpoutat na bojišti surové peklo, spoutat nepřátele očarovanými kořeny nebo je chytit do neúprosných tornád. Dokáží rozpoutat bitevní vřavu, ale také ochránit nebo vyléčit své bližní. Snad jejich nejmocnější zbraní, která jim propůjčuje velkou variabilitu v boji, je schopnost měnit podobu: od šavlozubého pantera přes medvěda až po vránu.
http://media.wowfan.cz/uploaded/Druid_Historie
Historie druidů je nejvíce provázána s historií Malfuriona Stormrage. Když se jednou procházel v lese společně s Tyrande Whisperwind a svým braterm Illidanem, narazili na lesního poloboha Cenaria, který se uvolil je učit druidismu. Zatímco Tyrande následovala cestu Elune, Illidan byl zbrklý a jeho talent tkvěl především v magii, Malfurion se zdál býti slibným učedníkem. Po Válce Prastarých zakázal využívání magie a začal učit taureny a noční elfy druidismu. Druidi samotní mají i své vlastní společenství, které se nazývají Cenarion Circle, které sdružuje všechny druidy ze všech možných ras na Azerothu. Za centrum druidismu se považuje Moonglade.
http://media.wowfan.cz/uploaded/Druid_Heroes

Malfurion Stormrage

Prvním druidem, kterého učil sám polobůh Cenarius, byl Malfurion Stormrage. Jeho historie sahá do dob před rozdělením a sehrál důležitou roli ve Válce Prastarých a stále hraje důležitou roli i v současnosti.

Broll Bearmantle

Broll Bearmantle byl společníkem Variana a Valeery v jejich gladiátorských dobách. Když však přišla svoboda, neotálel a pomohl Varianovi nalézt jeho ztracenou paměť a znovu získat zpět stormwindský trůn.

Fandral Staghelm

Fandral Staghelm byl arcidruidem Nočních elfů v dobách, kdy Malfurion Stormrage stále bloudil ve Smaragdovém snu. Žal nad ztrátou syna z něj však udělal zrádce, který se obrátil vůči vlastní rase i proti ostatním rasám na Azerothu.

Hamuul Runetotem

Hamuul je mocným arcidruidem a učedníkem samotného Malfuriona Stormrage. Stejně jako jeho mentor, i on věří v rovnováhu na Azerothu a sehrál důležitou roli v boji proti Ragnarosovi ve Firelands.
http://media.wowfan.cz/uploaded/Druid_Info
Druidi jsou neskutečně všestranní a mohou zastat jakoukoliv roli: healera, tanka i damage dealera. V závislosti na každé situaci tedy volí vhodnou formu, aby byli co nejefektivnějšími bojovníky. dhTyp
 • Tank
 • Healer
 • Ranged Magic Damage Dealer
 • Melee Damage Dealer
Bary
 • Život
 • Mana
 • Astrální síla (Astral power)
 • Hněv
 • Energie
Dostupné brnění
 • Cloth
 • Leather
Dostupné zbraně
 • Daggers
 • Fist Weapons
 • One-Handed Maces
 • Polearms
 • Staves
 • Two-Handed Maces

Dostupné rasy

  Aliance AllianceHorda Horda
  Night ElfTauren
  WorgenTroll

Schopnosti

Versatility Díky tomu, že na sebe umí vzít podobu rozmanitých zvířat, dokáží druidi zastat snad jakoukoliv roli, ať už léčitele, tanka nebo damage dealera. A též mohou své podoby využít k cestování jak po zemi, tak ve vzduchu i ve vodě. Healing Jejich pouto s přírodou je natolik veliké, že s její pomocí dokáží léčit jakékoliv zranění. Defense Když zrovna neléčí nebo netrhají svými drápy své soupeře, berou na sebe houževnatější medvědí podobu a jsou tak schopni zastat roli tanka. Melee and ranged damage Ať už se do bitevní vřavy vrhnete jako panter a roztrháte nepřátele na kusy nebo dáváte přednost své pravé podobě a drtíte řady nepřátel z dálky destruktivními kouzly, dělá to z vás neuvěřitelně flexibilního bojovníka.

Talenty

Talenty druidů se soustřeďují hlavně na proměny do zvířecích forem, schopnost povolat síly přírody do boje anebo zvýšit sílu léčivé magie.
 • Balance
 • Feral
 • Guardian
 • Restoration

Klady a zápory

Přednosti
 • Mnoho různorodých stylů boje, dostupných díky formám.
 • Druid může využít své cestovní nebo aquatické formy pro rychlejší cestování, ať už na suchu, ve vodě či ve vzduchu.
 • Má dobrá buffovací kouzla.
 • Může zastat roli tanka, DPS a healera.
Nevýhody
 • Může nosit jen látkovou a koženou zbroj.
 • Přestože zvířecí formy nabízejí různé druhy boje, nejsou ve skutečnosti tak všestranné, jako u jiných povolání, kterým se podobají. Mohou být ale stejně efektivní.
 • Pokud je zrovna ve formě nějakého zvířete, nemůže používat kouzla v normální formě běžně dostupné a může být i jinak indisponován.

Galerie

DH
DHDHDH
Povolání je aktuální pro Legion
»Zpět na povolání«


Naposledy upravil/a Mordecay 22.05.2016 v 21:57:54.

Možnosti
Diskuze

KarathDin

Zdravím všechny, dotaz jsem našel o pár řádků níže, ale bez odpovědi.Mohl by mi někdo dát pár tipů na co se soustředit u resta? Díky za cokoliv

MegaRatchet

Napsat prosim hunter pls

MegaRatchet

Esperanta
Kill it with fire!
Zradce druidu

Esperanta

Zug
Super!Druid není zrovna můj šálek kávy, ale i tak jsem si to s radostí přečetl.Z druidů se mi nejvíc Staghelm. Proč? Protože HE WAS PURGED BY FIRE!. :-D
Kill it with fire!
Redaktor WoWfan.cz

Zug

Super!Druid není zrovna můj šálek kávy, ale i tak jsem si to s radostí přečetl.Z druidů se mi nejvíc Staghelm. Proč? Protože HE WAS PURGED BY FIRE!. :-D

Big-Jan

zdravím ...jsem night elf DRUID a jedu resto strom ...co bych měl sbirat za staty jako healer + jestli mi můžete poradit nějáké vhodné rozvržení talentů ( official Thunderhorn realm )

Rentei

Dameshi
Ahoj mám dotaz když druid reformuje zruší se mu třeba slow a chill efekty , že jo ? ale co když je třeba ve frostnove? dává to tedy smysl , že třeba z cat , která je malá se zvěčíš do bear formy , tak ten led rozbišej jo? a ještě jeden , když balance druid dá starfall můžu nějak zábránit probíhání tohoto efektu? díky předem
s tím starfallem nvm. Ale ten slow....je to základní a ohromná výhoda druidů v arénách, třeba je super primitivní makro který máš někde po ruce, že tam dáš proste pouzivani jedny formy ( v mym pripade cat) je to proste funkce forem, nehledej v tom logiku o velikosti medveda, a ano, na frost novu funguje

Dameshi

Ahoj mám dotaz když druid reformuje zruší se mu třeba slow a chill efekty , že jo ? ale co když je třeba ve frostnove? dává to tedy smysl , že třeba z cat , která je malá se zvěčíš do bear formy , tak ten led rozbišej jo? a ještě jeden , když balance druid dá starfall můžu nějak zábránit probíhání tohoto efektu? díky předem

FIFAV

Potřeboval bych poradit co gemuje Balance Druid?

Dameshi

Ahoj , mám dotaz - není možné , že v postupu času , přece azeroth bude nakonec vyléčen a druidi by mohli jí zpátky do snu?je to asi blbost , protože Blizz dělá tedka megaDestrukce .

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet

O článku
Kategorie Povolání
Autor článkuBellatrix
Zdroj článku odkaz
Pomocný autorNení
O autorovi

Bellatrix
Zuzana K.

Redaktorka, korektorka, překladatelka, Grammar Nazi na půl úvazku a velekněžka Starých bohů ve volném čase. Sk'yahf q'magg luk sshoq anagg'gen.

V reálném životě studuji psychologii a překládám. Mezi moje zájmy patří četba (všeho možného, ale preferuji fantasy, sci-fi, horor a detektivky), hudba (rock, metal, country), hry (hlavně RPGčka), bitvy a LARPy.


Bellatrix je autorem 482 článků. Více článků tohoto autora najdete na tomto odkazu. Pro více informací navštivte profil tohoto autora.