Profese

Rychlé menu - primární profese
Rychlé menu - sekundární profese


[odstavec]

Výše skillůPoužíváním profese zvyšujete svůj skill, a když dosáhnete nějakého počtu skill pointů, můžete se naučit nové recepty apod. Zároveň existuje sedm úrovní na jaké se můžete se skillem dostat. Výše skillu v podstatě udává, jak dobré předměty budete vyrábět či jinak získávat a pro postavy na jakém levelu se asi budou hodit. Každou úroveň dříve vyučoval jiný trenér, v současné době, ale stačí najít mistra vašeho oboru v hlavním městě a ten vás naučí všem potřebným kouskům.
 • Apprentice: 1 - 75
 • Journeyman: 50 - 150
 • Expert: 125 - 225
 • Artisan: 200 - 300
 • Master: 275 - 375
 • Grand Master: 350 - 450
 • Illustrious Grand Master: 425 - 525
 • Zen Master: 500 - 600

Kdy získáte skill?Skill point nedostanete za každé použítí profese, ale pouze u receptů, které jsou dělané přibližně na výši vaše přiměřené k výši vašeho profesního skillu. Přesně to poznáte podle barev, v jaké se vám daný recept zobrazí:

Šedá - Skill point určitě nedostanete.
Zelená - Malá šance na získání skill pointu.
Žlutá - Asi poloviční šance, že skill point dostanete.
Oranžová - Určitě dostanete skill point.
Červená - Tuto věc ještě nemůžete vytvořit, sebrat nebo vytěžit. [odstavec]

Jak profese fungujíProfese se dají rozdělit na dva základní typy. Jsou to Profese sběratelské (gathering) - ty hráči umožňují hledat a sbírat nejrůznější materiály a suroviny, které se mohou dále zužitkovat v Profesích druhého typu. Těmi jsou Profese výrobní (crafting), jejich hlavním cílem je vytváření všemožných předmětů. Každá výrobní Profese (kromě krejčovství) je tedy spjata s některou sběratelskou. Uvedu příklad: k vytvoření předmětu pomocí kovářské Profese (třeba zbraně) budete potřebovat rudu, která se získává Těžbou (Mining). Tyto dva skilly jsou tedy propojené. Hráč se ale nutně nemusí učit oba skilly, aby uspěl. Může si například rudu koupit od jiného hráče, který disponuje Těžební Profesí. Dalším příkladem takto propojených skillů je třeba Bylinkářství a Alchymie.
  profese
 • Ve hře jsou stovky receptů (recipes) pro všechny výrobní Profese. Jsou to vlastně návody na výrobu různých předmětů, které obsahují i informace o všech ingrediencích potřebných k vyrobení daného předmětu.
 • Mnoho receptů lze získat od různých NPC postav, které jednotlivé Profese vyučují. Další je možné najít po celém světě, můžete je například najít u mrtvých nepřátel. Ty nejlepší najdete v dungeonech a raidech.
 • Profese jsou ve World of WarCraft odlišné než u jiných MMORPG her. Blizzard se snaží udělat hru tak, aby každý z předmětů vyrobený pomocí Profesí byl hráčům užitečný a nesloužil pouze k prodeji nebo k navýšení skillu.
 • Mnoho surovin, které jsou potřeba k výrobě předmětů, můžete nalézt v některých nebezpečných lokalitách světa, takže postava která se craftováním živí, nemůže jen sedět na zadku ve městě, ale musí si tyto ingredience pracně vybojovat.
 • Výroba předmětů ve World of WarCraft narozdíl od jiných her nikdy neselže. Pokud má postava dostatečné schopnosti, má všechny ingredience k výrobě a ví, jak se předmět vyrábí (z receptu), výroba se vždy podaří.
[odstavec]

Jakou profesi si vybrat

Neexistuje žádný recept na úspěch, nelze říct, která profese vám přinese nejvíc peněz nebo největší slávu. Mezi oblíbené profese rozhodně patří profese sběratelské, protože jejich provozování není nijak náročně a sbírat kytičky můžete jednoduše i při plnění úkolů někde venku ve světě. Každá profese kromě toho nabízí každému menší či větší bonus, ale ten vaše rozhodování pravděpodobně příliš neovlivní.

Jelikož každá profese nabízí trochu specifický způsob práce, uděláte nejlíp, když si pročtete naše články a vyberete si tu, která vás nejvíce zaujme. A pokud vám přijde toto jednoduché vydělávání peněz zbytečné, nezoufejte! Profese ve World of Warcraft vůbec využívat nemusíte...

Pokud se však chcete pobavit, rozhodně nezapomeňte provozovat i všechny sekundární profese, už jenom za ty achievementy to stojí!Naposledy upravil/a Mordecay 26.07.2014 v 16:41:28.

Diskuze

degenwow Ne o 12:53

mam pocit, že to horní menu (obrázky a odkazované adresy) uplně nefungují

Mopedko 13.03.2016 15:33

Prosim vás, když vlastně na Legionu nebude garrison, tak vlastně co se týče miningu a herbalismu na který jste nemuseli mír profku, budu asi tu profku zase mít co? Já mám např BS a jwc takže se budu muset jednoho asi vzdát. Nebo jsou nějaké zprávy o zmenách v profkách co mi unikly?

DaveL 18.07.2011 11:59

xJoSHyx
Mě nefunguje archeology když zajdu do valley of strengh za ti trainerem kliknu na něj a neobjeví se apprentice, journeyman apod.. je to celé prázdné, a jako sekundarní profesi mam akorát fishing a cooking jinak nic... poradte pls co s tim
1) Nemáš Cataclysm2) Hraješ na freečku

xJoSHyx 18.07.2011 11:49

Mě nefunguje archeology když zajdu do valley of strengh za ti trainerem kliknu na něj a neobjeví se apprentice, journeyman apod.. je to celé prázdné, a jako sekundarní profesi mam akorát fishing a cooking jinak nic... poradte pls co s tim

Tiklen 27.10.2010 21:08

multijohn36
Můžu profesi smazat??? pls spěchá
Múžeš, stačí když se podíváš do skills vybereš svoji profesi a pak tam máš červené tlačítko které vypadá asi takto (/) =D na to klikneš a máš to

multijohn36 22.10.2010 20:28

Můžu profesi smazat??? pls spěchá

Wrent 14.10.2010 22:44

Oxygen
co takhle Reforging? Patch 4.0.1 uz vysel tak byste tu profesi sem mohli dat
Není to brané jako profese. Ale někde by o tom zmínka být měla. Každopádně reorganizace webu na příchod Cataclysm BUDE velice složitá.

Oxygen 14.10.2010 18:34

co takhle Reforging? Patch 4.0.1 uz vysel tak byste tu profesi sem mohli dat

Chcipak 19.07.2010 08:11

Chybí vám tu Achreology, no možná to máte jinde, ale zajímalo by mě co se tam bude dělat, možná se budou kopat dinosauři...

Nekros 15.03.2010 21:41

JJJ už vm

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet