Mage

Magehttp://media.wowfan.cz/uploaded/ClassMage_logo
Mágem se nemůže stát každý. Všichni, kteří se chtějí ponořit do tajů magie, musí disponovat velkou inteligencí, ale také neskutečnou sebekázní. Magie je úžasná, ale zároveň nebezpečná a může se stát ničivou zbraní jak pro nepřátele, tak i pro mágy samotné.
http://media.wowfan.cz/uploaded/Mage_Historie
Počátky využívání magie se datují tisíce let před Rozdělením, kdy civilizace kaldorei začala využívat energie Studny věčnosti. Dejme tomu, že prvními uživateli magie byli elfové a dodnes jsou jeděmi z nejmocnějších mágů, které můžete najít. Jakmile však nastalo Rozdělení, Malfurion Stormrage zakázal nočním elfům využívat magii kvůli tomu, co jeho civilizace za dob Války prastarých napáchala, a tak štafetu přebrali vznešení elfové, kteří se usídlili v Quel’Thalasu. Invaze démonů však světu hrozila vždy. A tak byla založena Rada Tirisfalu, složená z nejmocnějších mágů na Azerothu, která vždy zvolila jednoho ze členů, který se měl stát Strážcem, a propůjčila mu veškerou svou moc. Jednou z nejmocnějších Strážkyň byla Aegwynn, která se postavila i samotnému Sargerasovi. A aby její odkaz žil dál, předala svou sílu svému synovi Medivhovi, jehož činy navždy změnily tvář Azerothu.
http://media.wowfan.cz/uploaded/Mage_Heroes

Medivh

Strážce Medivh byl jedním z nejmocnějších mágů na Azerothu. Jeho úkolem bylo chránit svět před veškerým nebezpečím zevnitř i zvenčí. Místo toho však vpustil orky Temným portálem do světa a navždy tak přepsal dějiny Azerothu.

Aegwynn

Medivhova matka Aegwynn byla natolik mocná, že se dokázala postavit i samotnému Sargerasovi. Jenomže byla i natolik namyšlená, že si nedokázala představit, jak hořkou příchuť její výhra bude mít.

Khadgar

Medivhův učeň Khadgar byl jedním z těch, kteří Strážci museli zasadit poslední ránu a vysvobodit tak jeho duši ze spárů Sargerase. Očarován mocným kouzlem, které mu sebralo mládí, avšak ne mladou a bystrou mysl, ještě sehrál velkou roli ve Warlords of Draenor… a ještě sehraje v nadcházejícím datadisku Legion.

Jaina Proudmoore

Mocná a nadaná čarodějka, která nás příběhem vyprovází od dob Warcraftu III. Věrná rádkyně Thralla a milenka lordaeronského prince Arthase. Jenomže nic netrvá věčně a z milence se stal nepřítel celého Azerothu. A přátelské pouto mezi ní a Hordou bylo navždy zpřetrháno zničením Theramoru.

Rhonin

Rhonin byl jedním z řadových členů Kirin Tor, kterému na jedné z misí zemřelo několik společníků a svůj neúspěch si s sebou dlouhá léta nesl jako kříž. Sehrál však důležitou roli v osvobození Alexstraszy.

Kel’Thuzad

Za Kel’thuzadem se táhne velmi pohnutá historie. Kdysi býval členem Rady dalaranských mágů, dokud jej nevyloučili z Kirin Tor za používání nekromancie. Jako jeden z mnoha dalších i on vyslyšel volání Krále lichů a stal se jedním z jeho nejvěrnějších služebníků.

Antonidas

Antonidas vstoupil do Dalaranu jako velmi mladý a vyrostl z něho nesmírně mocný mág. Brzy se stal i vládcem samotného Dalaranu a vytvořil zde radu, která se skládala jak z elfů, tak z lidí.
http://media.wowfan.cz/uploaded/Mage_Info
Mistři ledu dokáží zpomalit pohyb nebo vyvolat blizzard, který může roztrhat nepřátele na kusy. A než si útočník stačí uvědomit, že zkřížil cestu mágovi, mrknutím oka se změní v bezbrannou ovci. Mocní mágové též umí vytvářet portály do různých měst a přenést se tak lusknutím prstů z jednoho místa na druhé. dhTyp
 • Ranged Damage Dealer
Bary
 • Život
 • Mana
Dostupné brnění
 • Cloth
Dostupné zbraně
 • Wands
 • Daggers
 • One-Handed Swords
 • Staves

Dostupné rasy

  AlianceAllianceHordaHorda
  DraeneiGoblin
  DwarfOrc
  WorgenBlood Elf
  GnomeUndead
  HumanTroll
  Night Elf
  -
  Pandaren

Schopnosti

Mágové jsou možná křehcí a mohou být snadným terčem, ale protože to oni sami dobře vědí, dokáží si všechny protivníky držet daleko od těla anebo je spálit na popel dříve, než se k nim někdo stačí vůbec přiblížit. Ranged Damage Mágové přímo vynikají v udílení obrovského množství poškození v relativně krátkém čase. Jen si musí dát pozor, aby se nepopálili. Nebo třeba nevyhodili sami sebe do povětří. Area of Effect Spells Ať už využívají sil ohně, ledu či arkánové magie, disponují velkým množstvím plošných kouzel a dokáží zraňovat mnoho nepřátel najednou. Control Mág má na výběr z mnoha možností, jak ovládat nepřátele na bojišti, od zmrazení na místě až po proměnu v bezbranná zvířátka. Teleportation Jedna z velkých výhod mága dlí v tom, že se nemusí zdržovat dlouhými cestami z jednoho místa na druhé. Prostě si vytvoří portál do jakéhokoliv města, což může udělat i pro své přátele. Druhou věcí je, že povětšinou neumí vařit. Je totiž zbytečné se to učit, když si umí jídlo vytvořit za použití magie.

Talenty

Mágové soustřeďují svou sílu do tří odlišných odvětví: rychlých a destruktivních ohnivých kouzel, do ledové magie a nebo do nestálé a chaotické arkánové magie.
 • Arcane
 • Frost
 • Fire

Klady a zápory

Přednosti
 • Je schopen vykouzlit jídlo, kterým si doplní zdraví a manu.
 • Může zpomalit rychlost pádu pomocí kouzla Slow Fall.
 • Disponuje největší škálou plošných kouzel ze všech povolání.
 • Může se teleportovat a také svým přátelům vytvářet portály pro rychlé přesuny.
 • Ovládá mnoho kouzel, které mu pomáhají kontrolovat bitevní pole, tzv. Crowd Control.
 • Většinou patří mezi největšího damage dealera.
Nevýhody
 • Může nosit pouze cloth armor a má nejméně životů ze všech povolání.
 • Problematické jsou boje s nepřáteli, kteří mají odolnost či imunitu na druh kouzel, které mág používá.
 • Bez many je pro kohokoliv velmi snadným terčem, avšak může si ji doplnit kouzly Undefined a Evocation.

Galerie

Mage
MageMageMage
Mage
MageMageMage
Povolání je aktuální pro Legion
»Zpět na povolání«


Naposledy upravil/a Esperanta 24.04.2016 v 19:59:05.

Možnosti
Diskuze

Esperanta

MegaRatchet
Ja ho znám jako mage/demon hunter Zug měla si čist Warcraft Válka Prastarých!
My chápeme, že jako nováček se chceš vytáhnout, ale není to potřeba. Tady to četlo hodně lidí a hodně lidí má lore skrs naskrz prostudované. Illidan tady nebude, protože až do své smrti mág prostě nebyl. Byl jím jen malý zlomek života a mnohem delší čas byl demon hunterem. Stejně jako já nebudu dávat Gul'dana mezi shamany, i když začínal pod Ner'zhulem, protože mnohem delší čas byl warlockem.
Redaktor WoWfan.cz

Zug

MegaRatchet
Ja ho znám jako mage/demon hunter Zug měla si čist Warcraft Válka Prastarých!
*měl.Já tu sérii četl. Třikrát.I smell trolling.

MegaRatchet

MegaRatchet
byl to učen Rhonina.
Zug
Teoreticky. Ale myslím, že oproti ostatním vypsaným dost zaostával.+ snad všichni si Illidana spojujeme jako prvního a nejlepšího Demon Huntera, než mage.
Ja ho znám jako mage/demon hunter Zug měla si čist Warcraft Válka Prastarých!

Muradin

Bylo by to akorát víc matoucí. Jak říká Zug - Je to nejznámější Demon hunter. To už by jsme se mohli bavit třeba o přidání Gul'dana mezi šamany (což by možná i bylo logičtější), ale to by spíš dělalo potíže.

MegaRatchet
byl to učen Rhonina.
Ani bych neřekl učeň. Rozhodně mu ve Válce prastarých pomohl a něco málo ho naučil, ale bylo to spíš pár přátelských rad.

MegaRatchet

Zug
Teoreticky. Ale myslím, že oproti ostatním vypsaným dost zaostával.+ snad všichni si Illidana spojujeme jako prvního a nejlepšího Demon Huntera, než mage.
byl to učen Rhonina.

Zug

MegaRatchet
Nemal tam Byt Illidan Stormrage (mage) před tim než se demon Hunterem.
Teoreticky. Ale myslím, že oproti ostatním vypsaným dost zaostával.+ snad všichni si Illidana spojujeme jako prvního a nejlepšího Demon Huntera, než mage.

MegaRatchet

Nemal tam Byt Illidan Stormrage (mage) před tim než se demon Hunterem.

pesta

Ludia neviete nejaku dobru taktiku na PvP ale nieco nove nie klasiku polymorph odbehte dalej frostbolt pokial ku vam nedojde ked dojte freeze blink frostbolt nieco nove pls (frosttbolt preto lebo mam frost talenty)

martas000

nerad bych se plet ale myslel sem že nejsilnější damage je warlock

Alanis

Jak dlouho mi zůstane vyvolaný pet ve frost talentech?

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet

O článku
Kategorie Povolání
Autor článkuEllendway
Zdroj článku odkaz
Pomocný autorNení
O autorovi

Ellendway
Vojtěch Daněk

Šéfredaktor, který ke své práci potřebuje tři monitory, desítky otevřených záložek v prohlížeči, hromadu výběrové kávy a dobrou hudbu.

Pro Blizzfan, resp. WoWfan píši přes sedm let. Starám se také o diskuzní fórum. Za sedm let jsem zažil mnoho, včetně práce v herním průmyslu, kde jsem si vyzkoušel Goodgames Studios, Wargaming Europe nebo Blizzard Entertainment.

Když zrovna nepíšu nebo se nestarám o chod webu, „snažím se fungovat“ jako Application Support & Change Manager v jedné docela velké přepravní firmě. Jsem si jistý, že ji znáte – objevujeme se ve Formuli 1, Grand Tour nebo přepravujeme vše možné… a vlastně i nemožné.


Ellendway je autorem 917 článků. Více článků tohoto autora najdete na tomto odkazu. Pro více informací navštivte profil tohoto autora.