Kovářství (Blacksmithing)

  Blacksmithing    Profese   

Základní informace

Blacksmithing neboli kovářství je profesí užívanou hlavně povoláními, které nosí kroužkové a později plátové zbroje. Využije ji tedy zejména Válečník, Paladin a Rytíř smrti. Bez Miningu se však neobejdete, jelikož rudy jsou v aukci drahé a často v ní ani není požadované množství, které byste potřebovali.

 

Co lze s Blacksmithingem vyrábět

Zbroj (Armor)

Základním důvodem, proč si hráči volí toto povolání, je výroba zbroje. Začínáte od mědi přes železo a ti opravdoví mistři dokáží zpracovat Titanium či Ghost Iron. Na nejnižším skillu budete začínat s kroužkovou zbrojí (mail) jako je třeba Rough Copper Vest a postupně se budete dostávat až k plátové. Zbroj můžete použít k vlastnímu použití, dát ji do aukce nebo nabídnout přátelům z guildy, kteří nějakou dobrou zbroj shání. Například již z Mithrilu můžete vyrobit plátovou zbroj, jako je tato: Heavy Mithril Breastplate.

 

Zbraně (Weapons)

Co by to bylo za kováře, když by nedokázal ukovat pořádný meč? Raději sekyru nebo palcát? Či snad dýky nebo kopí? To vše kovář umí vykovat. Co si budeme povídat, často je nejsložitější sehnat právě dobrou zbraň, které se i v aukci špatně shánějí. Např.: Titansteel Destroyer nebo Dragonstrike, Reborn.

 

Klíče (Keys)

Nejen rogue mají schopnost odemykat zámky a vybrat z truhel vzácný obsah. Kovář totiž umí zastat i povolání zámečníka. Např.: Cobalt Skeleton Key.

 

Sockets

Hodil by se vám nějaký gem, který by zlepšil vaše staty, například na pásku? Žádný socket tam není a vy nechcete zůstat jen u enchantingu? Poproste kováře, aby vám nějaký takový socket vyrobil a následně se poptejte jewelcraftera, zda vám může do opasku vyrobit příslušný gem. Např.: Ebonsteel Belt Buckle.

 

Ostatní

Kovář toho umí velkou spoustu navíc. Vyrábí si brusné kameny (grinding stone) z přebytečných úlomků po těžení rud, aby dodali zbraním větší damage. Zároveň vyrábí různé součástky. Kdysi vyráběl i hůlky pro enchantery (např.: Adamantite Rod), ovšem ty byly s příchodem Mists of Pandaria zrušeny. Příkladem grinding stone je Heavy Grinding Stone.

 

Jak se stát kovářem

Trenéra najdete v každém hlavním městě a někdy i v menších vesničkách napříč všemi zónami. Než však začnete vyrábět, musíte splňovat ještě dva požadavky: mít v batohu Blacksmith Hammer či Gnomish Army Knife (hodí se i pro Minery) a být poblíž Anvilu (kovadliny). Budete určitě potřebovat i Mining, takže pokud už jste ve městě, běžte se ho naučit také. Pokud však máte nějakého kamaráda, který vám bude rudy ochotně sbírat, alta, který gathering profese vlastní anebo dostatečné množství goldů, není třeba se jej nutně učit. 

 

Recepty

Valnou většinu základních receptů, díky kterým tuto profesi skillujete, zakoupíte u trenéra. Ale pak jsou zde i recepty, díky kterým vyrobíte buď hezky vypadající předmět třeba na transmogification nebo to budou věci, které už jsou určeny raidovacím skupinám. Tyto recepty padají povětšinou v dungeonech, ale ještě více padají z bossů v raidech. Určité frakce od požadované reputace je též prodávají. Některé jsou po vyrobení soulbound, z některých můžete vytřískat nemalé peníze.

 

Pro koho je Blacksmithing nejvhodnější?

Jak jsme již řekli na začátku, nejvíce ocení Blacksmithing povolání, která nosí plátové zbroje. Pokud tedy Rytíř smrti, Válečník nebo Paladin bude přemýšlet o tom, jakou profesi si zvolit, Blacksmithing je jasnou volbou. Společně s Miningem je tato profese i velmi výnosná, ovšem to záleží, na jakém serveru hrajete.

 

Bonus

Blacksmitheři zejména uplatní Socket Bracer a Socket Gloves, které vám přidají do vašich chráničů a rukavic socket, do něhož budete moci vložit libovolný gem.
Blacksmithing už žádné specializace nemá, ovšem bývaly doby, kdy jste se mohli rozhodnout, zda půjdete cestou Armorsmithingu (výroba zbroje) anebo Weaponsmithingu (výroba zbraní), která se dělila ještě na Axesmithing, Hammersmithing a Swordsmithing. S příchodem Cataclysm byly tyto specializace zrušeny.


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Mordecay 26.12.2011 17:26

Profesie (k) -> červený krúžok pri leveli profesie.

kuliskovec 26.12.2011 16:00

muzu se nejak nejakou profesi odnaucit?

BlackFans 23.09.2011 18:15

sexy clanek. stejne jako javor

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet