Nejlepší herní myši

Na co myslet při výběru herní myši?

Asi se shodneme, že při výběru herní myši musíme spíše než na její design brát ohled na řadu zásadních kritérií. Mezi ty patří jak princip snímání, připojení k počítači či odezva myši, tak její ergonomie a tvar. 

 

h1570ok921_a424116702a8c99782ab921c1753d27805cf478d_1662455954_6598.jpg

Bezdrátová vs. Drátová

Zatímco dřív bychom se bez kabelů neobešli, dnes je alfou a omegou bezdrátové připojení. Když však přijde na výběr herní myši, záleží především na osobní preferenci. Drátové myši se bezpochyby stále těší velké oblíbenosti, a to jak z hlediska nízké odezvy a rychlého připojení, tak příznivé ceny. Na druhou stranu je třeba počítat s dosahem limitovaným délkou kabelu.

 

Velký dosah nabídnou naopak bezdrátové myši, bohužel je třeba počítat s o něco vyšší odezvou, nutností nabíjení, a především o poznání vyšší cenou. 

Laserová vs. optická

Na osobní preferenci záleží také výběr mezi laserovou a optickou myší. Rozdíl mezi nimi spočívá v technologii, kterou snímají pohyb. Jedinou větší výhodou optické myši, která však nemusí mít valný význam pro každého hráče, je možnost manuálního nastavení hodnoty DPI a schopnost snímat i bez podložky pod myš.

Odezva

Pokud je nějaké kritérium obzvlášť důležité, pak rozhodně odezva. Platí, že čím nižší je odezva, tím lépe – asi však není třeba dodávat, že myši s opravdu nízkou odezvou se mohou cenově pohybovat v řádu tisíců. 

Ergonomie a tvar

Ačkoliv hned v úvodu bylo řečeno, že design myši není příliš důležitý, možná jsme vás trochu mystifikovali. Zatímco na barvě opravdu nezáleží, tvar hraje důležitou roli v ergonomii hraní. Špatně tvarovaná myš může při častém hraní vyústit například v bolestivý syndrom karpálního tunelu. 

Cenové rozpětí

Herní myš můžete sehnat jak za pár stovek korun, tak v řádu tisícovek. Cenu ovlivňuje nejen designové provedení (připlatíte si například za vícebarevné podsvícení), ale tak bezdrátová technologie či doplňkové funkce.

Je na místě říct, že pokud hraním trávíte několik hodin denně, na herní myši se rozhodně nevyplatí příliš šetřit. Spíše než na levné a nepříliš kvalitní produkty tak vsaďte na nejrůznější slevové akce či výprodeje – využít můžete například Playgosmart kódy.

 

Jaké jsou nejlepší herní myši?

Teď se však už pojďme podívat na konkrétní kousky, jejichž koupě rozhodně nebudete vy ani vaše karpální tunely litovat.

1. Razer 

Herní myši značky Razer patří mezi nejoblíbenější na světě. Přestože některé kousky z jejich dílny se cenově pohybují v řádu pár tisíc, doporučit můžeme například herní myš Razer DeathAdders V2, kterou zakoupíte v průměru za 1000 Kč. Její přednosti spočívají jak v ergonomickém tvaru a skutečně nízké odezve, tak stylovém designu. 

2. Logitech

Dlouhou životností a kvalitním provedením se můžou pochlubit také myši značky Logitech. Přestože z designového hlediska nabízejí poměrně střídmé tvary – typickým příkladem je skutečně nadupaná, ale spíše nenápadná myš Logitech G Pro – v jejich nabídce najdeme i pár zajímavějších kousků. Působivý design myši Logitech G502 Hero skvěle doplňuje velké množství programovatelných tlačítek a přizpůsobitelná váha. Cenově se tato myš pohybuje kolem 1200 Kč. 

 

saz8whgy3s_a424116702a8c99782ab921c1753d27805cf478d_1662455954_5948.jpg

3. SteelSeries

Pokud hledáte myš s opravdu nízkou hmotností a skvělým poměrem cena/výkon, doporučujeme sáhnout po SteelSeries Rival 3. Zatímco drátovou verzi zakoupíte za příjemnou cenu kolem 600 Kč, bezdrátová je k dostání za dvojnásobnou cenu. 

 


Zdroje fotek:

Pexels.com / John Petalcurin

Unsplash.com / Bruno Yamazaky

Unsplash.com / Homescreenify


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Žádné komentáře
Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet