link

Blood of Our Fathers, 9. kapitola

/pic/povidky/bloodofourfathers/bloodofourfathers
Anduin mrštně uhnul před hozenou dýkou a přistál blízko u Variana. „Rozdělují se, otče! Pozor!“ Varian se otočil na svého syna. „Drž se u mě. Musíme se dostat k tomu čaroději, než dokončí své kouzlo!“ Anduin přikývl. „Tuhle hru můžou hrát i dva,“ řekl a pozvedl ruce. Vyřkl modlitbu a pronesl slovo síly: „Štít.“ V ozvěně se vzneslo k nebi jako vzdálené zahřmění. Varian cítil, jak se mu chloupky na krku zachvěly, když ho obklopil štít energie. Hodil po svém synovi vlčím úsměvem a pak se obrátil a postavil se tváří v tvář dvěma vrahům, kteří zrovna měli tu smůlu, že byli v nesprávný čas na nesprávném místě. „Podíváme se, jestli je před tímhle něco ochrání!“ Varian bojovně zařval a zaútočil. Vyskočil vysoko do vzduchu a poté máchl mečem v divokém úderu. Oslnivě zářící koule vsazená do jílce Shalamaynu za sebou ve vzduchu zanechala rozmazanou světelnou čáru, když čepel rozsekla překvapenému assassinovi břicho až ke krku. Bezvládné torzo zůstalo ležet ve dvou zkrvavených polovinách, avšak ještě než se oba kusy dotkly země, Lo’Gosh se už přesunul ke své další oběti, švihl mečem a ukončil její život stejně tak rychle. Anduin mezitím střílel jeden šíp za druhým a kryl svému otci záda. Oba, otec i syn, se jako jeden muž probojovávali řadou útočníků až k čím dál zoufalejšímu kouzelníkovi. Král a princ tvořili skvělý tým; Varian se svou hrubou silou a Anduin vysílající salvy střel do míst, kde způsobovaly největší škody. Černokněžníkovi rychle došlo, že jeho naděje na úspěch se pomalu zmenšuje, a zdvojnásobil své úsilí; další klikatící se proudy fialové energie vnikly do zářícího pole. Jakmile tak čaroděj učinil, ve vlnícím se oparu uvnitř portálu se začalo formovat něco obrovského a děsivého.
***
„V pevnosti není. Díval jsem se všude,“ řekl generál Jonathan, popadaje dech. Jaina pohlédla na Mathiase a zamračila se. „To mu není podobné. Kde jinde by byl? A kde je princ?“ To generála zřejmě ještě více znepokojilo. „Oba dva jsou nezvěstní, král i princ? To je katastrofa!“ Shaw potřásl hlavou. „Rozšiřte pátrání, generále. Zmobilizuji SI:7.“ „Podívám se do přístavu,“ pravila Jaina a se zábleskem bílého světla zmizela. Jonathan se zamračil a měl se k odchodu. „Generále,“ zastavil ho Shaw a položil mu ruku na rameno; v očích mu bylo vidno obavy. „Buďte připraven veřejně vyhlásit poplach. Mám pocit, že tahle situace nevěstí nic dobrého.“
***
Král byl jako divoký vlk, který smetl každého útočníka, který mu stál v cestě, někdy i dva nebo tři naráz. Oči se mu leskly téměř šílenou touhou po krvi, zatímco si pomalu razil cestu ke kouzelníkovi. Po prvotním náporu mu nyní vzdorovali už pouze tři vrahové. Anduin vypálil několik šípů, jejichž plynulý pohyb téměř připomínal rozmazanou šmouhu. Jeho střely zasáhly jednoho z posledních útočníků s dokonalou přesností a zůstaly vězet hluboko v jeho těle. Muž se skácel k zemi; Anduin překvapeně zamrkal. Kouzelný štít už samozřejmě vyprchal a čaroděj byl zjevně rozhodnutý použít veškerou svou manu k posílení portálu, než aby jí plýtval na ochranu svých druhů. Zbývající dva útočníci se na mága podívali s hrůzou v očích a Varian spatřil, jak se portál otevírá. V oslepujícím chvatu překonal nadsvětelnou rychlostí vzdálenost mezi nimi, zkřížil meč s oběma vrahy zároveň a ve své zuřivosti je odhodil zpět. Jeho překvapivý útok zanechal oba ochromené a nepřipravené, přestože pouze na krátkou chvíli – víc Varian nepotřeboval. S válečným pokřikem jako z hlubin Maelstromu se Varian vrhl vpřed ve smršti vražedných čepelí, trhaje brnění na kusy, aby pak oba útočníky současně sťal; jejich šokované výrazy se ani nestihly změnit, když jejich hlavy oddělené od těl dopadly na zem. Varian se zastavil a těžce dýchaje, obrátil se k čaroději, který byl od něj nyní jen několik kroků vzdálený. Mág vítězoslavně zablýskl svými žlutými zuby. „Příliš pozdě! Vaše zkáza je-“ Ještě než stihl vyvolávač dokončit větu, Varian opět zaútočil a sekl zbraní ve stejném okamžiku, kdy Anduin vypálil smrtící střelu přes otcovo rameno. K jejich překvapení se čaroděj ani nepokusil o obranu. Jeho jedinou starostí bylo dokončení kouzla; obětoval vlastní život ve chvíli, kdy mu šíp projel hrdlem, těsně následován Varianovou čepelí, která se zabořila do mágovy hrudi.
<- Předchozí | Stránka 9 | Další ->


Naposledy upravil/a Mordecay 10.09.2014 v 18:26:39.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Bellatrix 16.07.2012 22:27

Díky, je mi potěšením

Šéfredaktor WoWfan.cz

LaRuso 16.07.2012 17:58

Opět skvěle odvedená práce

Bakda 16.07.2012 16:28

Wohoooo kdo si počká ten se dočká

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet