Hlava z Onyxie a využívání priestů opoziční frakce

  onyxia   

Na fórech Blizzardu si lidé stěžují na kde co, snad i na to, že ráno vyšlo slunce. Například hráč Morsmilès si stěžuje na nedostatek hlav z Onyxie na jeho domovském, málo zalidněném realmu, jeho guilda kvůli tomu nemá buff na raid. Vznikla z toho poměrně zajímavá diskuze, do které přispěl i hráč vystupující pod nickem Cayinasia.

Co je divné, někteří lidé organizují zabíjení týpka ve Stormwindu. V 6:30 serverového času se objeví nějaký Horďácký priest, dá Mind Control na to NPC a asi 200 Alíků týpka s MC zabije a pak znovu dají hlavu pro všechny raidující guildy.

 

Poslední dobou si toho častěji všímám. Nemám zdání, zda je to exploit.

Určitě jste si podobného aktu někteří všimli. Na vysoce zalidněných serverech má hlavu kdekdo a proč toho nevyužít k organizovanému odpálení? Jak se podobná věc dělá? Dovolíme si tvrdit, že většina Classic realmů má vlastní hlavní Discord a některá z místností bude sloužit k domluvě mezi frakcemi. Viz například screenshot níže z Discord serveru Mirage Raceway. Zde si jinak obě znepřátelené frakce mohou domluvit spolupráci, aby mohli popnout hlavu Onyxiie dříve, než by za běžných okolností bylo možné.

ieb882v2sa_b0ba40cf1f667a9548c1b5c6879fd2048534d09a_1582787223_5719.png

Pro mnohé bylo jistě příjemný překvapením ve stejném vlákně narazit na vyjádření komunitního manažera Kaivaxe, ve kterém uvádí současný postoj Blizzardu k těmto "nekalým" praktikám a hráčům, kteří se vůči této praktice vyjadřují ne zrovna slušně.

Kaivax zdroj

Poslední dobou jsme si všimli zvýšeného počtu znepokojených hráčů, kteří si stěžují na resetování buffu Rallying Cry of the Dragonslayer tím, že někdo zabije dané NPC.

 

Je nutné připomenout, že podobného chování jsme byli svědky již v původním WOW, výše zmíněné bylo možné i v letech 2005 a 2006. Je to věc, která nebyla tak dalece rozšířená, a věříme, že kdyby byla, Blizzard by se jím vážně zabýval. Obecně, tajné dohody mezi znepřátelenými frakce jdou proti etice Wo a jisté okolnosti, za kterých hráči platí členovi opoziční frakce za pomoc při zabití druha, se mohou zdát nevhodné.

 

Máme zde související obavy, je zcela možné, že hráči, kteří si nejsou vědomi toho, co jejich spojenci mají za luben, nebo chtějí zasáhnout proti tomu, co dělají, zabijí najmutého priesta a tím se ocitnou v konfliktu s vlastní frakcí. Neradi vidíme podobné nepřátelské chování uvnitř jedné frakce.

 

Každopádně, každá změna ve WoW Classic musí být velice pečlivě zvážena. V tuto chvíli danou funkcionalitu necháme ve hře a budeme nadále sledovat situaci, možná v budoucnosti dojde ke změněn. Nebudeme trestat hráče za to, že resetují buff, nebo se ostatním v resetování snaží zabránit. Ale budeme trestat ty, kteří kvůli tomuto posílají nenávistné zprávy.

 

Děkujeme za zpětnou vazbu.

 

V současné chvíli Blizzard drží Status Quo. Jen je otázkou, jak moc se resetování vymkne kontrole a kdy dojde k zásahu z hora.


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

kritik 28.02.2020 21:07

No obecne s tim mind controlem slo v classicu delat hodne veci co uz davno nejdou a nektery fixli jeste v dobe puvodni vanilly, napriklad slo mckovat elitni npc v AV i vendory a zabijet jima hrace, to uz ani v dnesni verzi classicu nejde v patchi 1.12 uz to bylo davno fixli, porad ale jde jit do ubrs mcknout moba a dat celymu raidu fire ressist buff ani tehda se nemohli shodnout jestli je to exploit nebo ne, nakonec pry udajne ne, ale dnesni wow team v retailu za podobny veci dava bany bez vysvetleni ze pry hraci vi presne co delaj, ale pravidla zadny neexistuji, jaky ma na to nazor blizz to jsou ty "pravidla" takze v classicu to asi budou vic tolerovat potoze je to uplne jina hra a tehda se to taky vic tolerovalo.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet