Komentáře ke změnám pandích talentů, část třetí

http://wowfan.cz//pic/news/wowfan-news10
V prozatím posledním díle našeho seriálu se podíváme na dvě kraťoučké informace k Death Knightům a Paladinům. Radost uděláme především všem Druidům a Warlockům (zvláště těm destrukce-chtivým). Jak už jsme ovšem zmínili minule, zbylé classy si zatím počkají na změny a komentáře k nim.

Death Knight

Kaivax zdroj

Měli jsme Corpse Explosion rádi, proč je pryč? My víme, že jste ji měli rádi, ale přišlo nám, že požadavek mrtvoly na použití je příliš náročný na to, aby se vám ten talent nějak více vyplatil. Rádi bychom tento spell do hry dostali ve formě glyphu, prozatím ale nevíme jak přesně. Zatím si užijte Unholy Blight, který je zpět ve hře!

Paladin

Kaivax zdroj

V současné době ukazuje talent calculator špatné ceny kouzel u protection a retribution paladina. Například Consecration stojí 7% many oproti zobrazeným 22%. Naší snahou je, aby mana neomezovala tankovací nebo dps rotaci, ale sloužila jako limit pro používání selfhealu a ostatních podpůrných kouzel. Znamená snad nový pasivní spell Holy Insight odstranění plate předmětů s intellectem ze hry? (Holy Insight je pasivní schopnost všech Holy paladinů, která zvyšuje manu o 400%, pozn. redakce) Vůbec ne. Je tam z toho důvodu, aby u class, které mají jak casterskou, tak necasterskou specializaci, byly tyto specy od sebe rozlišené. V tomto případě jde o to, aby Holy paladin mohl vykouzlit více healů než Retribution.

Druid

Kaivax zdroj

Jak funguje nový spell Symbiosis:

 • Druid si vybere spoluhráče v partě nebo raidu a vykouzlí na něj Symbiosis.
 • Nemůže ho vycastit na jiného druida.
 • Cíl, na který byl tento spell vykouzlen, získá buff, který mu řekne, jaké kouzlo dočasně získal a to se objeví i v jeho spellbooku, odkud si ho může přetáhnout na lištu.
 • Druidovo tlačítko Symbiosis se změní na abilitu, kterou získal od tohoto hráče.
 • Toto kouzlo nepůjde použít, pokud už daný cíl na sobě Symbiosis má.
 • Kouzlo nelze použít v boji.
 • Cíli, na který byl tento spell použit a který z nějakého výše uvedeného důvodu tuto abilitu ztratil, se ikonka změní na nepoužitelné tlačítko s ikonkou Symbiosis; to se změní zpět v použitelné, pokud druid znovu na tento cíl kouzlo použije.
 • Dovednost získaná tímto kouzlem vždy odpovídá specializaci druida a cíle.
 • Cíl vždy získá stejný spell, tedy pokud si jeden z dvojice nezmění specializaci; druid v jedné specializaci vždy dostane stejné kouzlo v závislosti na classe; pokud si ji ale změní, získá tím spell jiný.
Zde je několik příkladů kouzel získaných tímto spellem. Vybrali jsme různá užitečná a obranná kouzla nebo cooldowny (To, že by moonkin získal fireball zní sice zajímavě, ale v praxi by to za moc nestálo): Tyto spelly dostane cíl: Spojení Symbiosis se zruší pokud:
 • Druid odklikne buff
 • Jeden z dvojice odjede na jiný kontinent nebo přijde do jiné instance
 • Jeden z dvojice změní specializaci
Mějte prosím na paměti, že toho stále hodně není hotovo a teprve se chystá. Navíc se vše může po důkladném testování změnit, včetně toho co jsem uvedl výše. Jak jsou na tom kouzla jako je Mangle / Swipe / Thrash / atd. ve formě kočky a medvěda? Některé dovednosti se odlišují v závislosti. ve které formě zrovna jste. Schopnosti v talent calculatoru jsou napsány v základním znění, které bude i ve spellbooku. Zde se můžete dočíst několik úprav dle formy:

Warlock

Kaivax zdroj

Malady je nové kouzlo z levelu 3, které je později nahrazeno jiným podle vybrané specializace (Immolate v Destruction, Corruption v Demonology a Affliction). Dark Soul nahradí spell Demon Soul, ovšem zatím experimentujeme s jeho funkčností, zde je současná verze:

 • Dark Soul: Misery – 2 min CD, zvýší spell haste o 30% na 20 vteřin, pasivní bonus: zvyšuje spell haste o 5%, pokud spell nemá CD
 • Dark Soul: Knowledge – 2 min CD, zvýší mastery o 30 na 20 vteřin, pasivní bonus: zvyšuje mastery o 5, pokud spell nemá CD
 • Dark Soul: Instability – 2 min CD, zvýší spell crit o 30% na 20 vteřin, pasivní bonus: zvyšuje spell crit o 5%, pokud spell nemá CD

Systém Emberů

Jak vlastně tento systém funguje? Je to jednoduché, některá kouzla generují embery a ty pak utratíte použitím kouzel Soul Fire, Ember Tap nebo Fire and Brimstone. Prozatím to funguje takto:
 • Immolate – udělí damage + DoTku
 • Incinerate – generuje 1/10 emberu nebo 2/10, pokud critne za target postižený kouzlem
 • Immolate
 • Fel Flame – generuje 1/10 emberu nebo 2/10, pokud critne za target postižený kouzlem Immolate
 • Conflagrate – spouští efekt Backdraft, má 12 vteřin CD
 • Soul Fire – spotřebuje 1 ember místo many
 • Fire and Brimstone – stojí 1 ember, nemá CD (Fire and Brimstone je nový Destruction spell, který způsobí, že příští Immolate, Conflagrate nebo Curse dá 44,29% damage všem cílům v okolí 10 yardů, pozn. redakce)
 • Ember Tap – stojí 1 ember (Ember Tap je nové Destruction kouzlo, které vyléčí warlocka za 19,29% jeho HP, pozn. redakce)
Každý ember, který warlock má, ho zraňuje za 0,33% jeho HP za vteřinu. Pokud nemá žádný, HP mu neklesají. Jak funguje Chaotic Energy? (Chaotic Energy je pasivní kouzlo Destruction warlocků, které zvyšuje mana regen a zvyšuje cenu a damage spellům Soul Fire a Fel Flame, pozn. redakce) Rádi bychom, aby nebyl warlock omezen cooldowny nebo aby nemusel neustále castit, nýbrž aby se snažil co nejvíce utrácet své resource. Naznačím, jak je to nastaveno v současné době, ale opět připomínám - vše se může změnit:
 • Začátek boje, mana je na max, panel s embery je prázdný
 • 1. Immolate na cíli
 • 2. Conflagrate spustí emberstorm (Destruction mastery bonus, pozn. redakce)
 • 3. Incinerate na vytvoření emberů
 • 4. Opakovat, dokud nebude mít warlock málo many
 • Uprostřed boje, mana na minimu, cca 2 embery
 • 1. Soul Fire
 • 2. Soul Fire
 • 3. Mana skoro na max, jelikož(Soul Fire stojí embery a žádnou manu a tak se může mana doplnit při jeho castění)
Kromě toho haste zvyšuje mana regen Chaotic Energy, takže lepší gear umožní plynulejší rotaci. Pokud warlock dokáže využít všechny embery a nemít stále plnou manu, udělá tak maximum dps. To je dost odlišný systém od toho současného, kdy je hlavním cílem stále kouzlit a priorizovat spelly podle jejich CD. Doufáme, že tento systém přiláká nové hráče, kteří hledají a které zajímá tento způsob dělání damage – hlídání si resource namísto neustálého castění. Jak funguje mastery u Destruction specializace? Emberstorm zvyšuje efektivitu kouzel, která spotřebovávají embery. Soul Fire dělá více damage, Fire and Brimstone zvyšuje procento damage kouzla, Ember Tap léčí za více.Naposledy upravil/a Astra 23.02.2012 v 16:29:55.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

multidrtic 23.02.2012 07:50

GeSto
Měli jsme Corpse Explosion rádi, proč je pryč? Tohle nechápu mg kdo tohle hrál vždyt to byl jeden s nejblbejších spelu co dk měl hned po blood striku ...
Tak 8 letý Honzík z ameriky napsal že měl rád corpse explosion tak se to bere tak že ho měli všichni rádi....
Carlota
už se těším jak bude s tim druid OP To teprve bude ta prava zabava
Nevím jesli je dobrý dávat takovýhle spell.. je to v podstatě kombinace spelstealu a dark simulacrum..To vážně přijde jenom mě vtipný vidět druida jak dava frost novu, nebo balance aby si hodil mirror image 4krát ta sama slepice hm

GeSto 23.02.2012 02:17

Měli jsme Corpse Explosion rádi, proč je pryč? Tohle nechápu mg kdo tohle hrál vždyt to byl jeden s nejblbejších spelu co dk měl hned po blood striku ...

Caro 22.02.2012 16:15

no tak to jsem na to zvedavej komplet predelanej warlock s healem od druida, no nakonec budu jeste za healera

Bulimik 22.02.2012 15:46

Jsem celkem zvědavý, jak to bude fungovat.V případě druida healera bude fakt sranda koukat na imba dps heal v arenách s ještě dalším healem navíc.

Carlota 22.02.2012 15:45

už se těším jak bude s tim druid OP To teprve bude ta prava zabava

Geoffrey 22.02.2012 15:38

Drex
Symbiosis teda nebude moct byt pouzivan v boji?Nebo je to mysleno tak ze se pouzije pred zacatkem boje.To se pak bojim ze bude ten druid s nejakym op kolegou opravdu op
Je to myšleno tak, že před bojem si vybereš někoho, na koho to použiješ a tu abilitu, kterou získáš už při boji použít můžeš.

Drex 22.02.2012 15:31

Symbiosis teda nebude moct byt pouzivan v boji?Nebo je to mysleno tak ze se pouzije pred zacatkem boje.To se pak bojim ze bude ten druid s nejakym op kolegou opravdu op

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet