Kurdran Wildhammer

Příliv temnotyJeho jméno se stalo slavným během Druhé Války, když Horda, kterou vedl Orgrim Doomhammer, napadla hlavní zemi jeho klanu Wildhammer. Kurdran byl jeden z prvních trpaslíků, který si všiml vetřelců a byl to on, kdo započal protiútok. Brzy ho začaly podporovat armády Lordaeronské Aliance a poté společně bojovali s krvežíznivou Hordou. Kurdran slíbil svou pomoc Anduinu Lotharovi, na oplátku lidské pomoci jeho klanu. Lothar potřeboval pomoc, protože zesílily nájezdy orků a lesních trollů, kteří útočili na celou Alianci, až na Kurdranovu zemi. Kurdran a jeho věrný gryfon Sky'ree se stali legendami Druhé války. Bojovali nad zemí i nad mořem, jako by byl vzduch jejich součástí, a neúnavně pomáhali Lordaeronu i Quel'thalasu. Za Druhé války Kurdran zabil devět Rudých draků a připsal si je ke svým početným úspěchům. Po konci války zůstal Kurdran u aliančních vojsk jako průzkumník a strážce Aliance. Jeho služební výsledky dokazovaly, jak byl neocenitelný pro válečný plán celé Aliance.


Za Temným portálemKdyž Kurdran uslyšel, že Deathwing použil Temný portál, aby se dostal na Draenor, nemohl se dočkat toho, že se stane aliančním průzkumníkem a válečníkem na výpravě do Draenor, kde měl velet jednotce jezdců na gryfonech. Ačkoli byl Kurdran zajat během razie v Auchindounu, zachránila ho alianční vojska v čele s jeho přítelem Danathem Trollbanem a poté se mohl pomstít všem, kteří ho uvěznili.

Když Ner'zhul otevřel mnoho svých portálů na Draenoru, Kurdran si zvolil, že zůstane se svými přáteli a zajistí uzavření Temného portálu, aby zabránil dalšímu ničení Azerothu. Poté se Draenor roztrhal a Kurdran se ztratil i s celou Alianční expedicí, ve které byli kromě něj i arcimág Khadgar, generál Turalyon, elfská hraničářka Alleria Windrunner a v neposlední řadě kapitán Danath Trollbane. Dvacet let si všichni mysleli, že on i jeho gryfon zahynuli, a vybudovali mu i jeho společníkům z Alianční expedice monumentální kamenné sochy v Údolí hrdinů ve Stormwindu. Pro Kurdrana měl však osud připraveny další velké činy, nikoli brzkou smrt...


Burning CrusadeKurdran (stejně jako jeho gryfon Sky'ree) přežil zničení Draenoru, spojil své síly s Naaru a v Outlandu se usadil natrvalo. Stal se velitelem pevnosti Wildhammer Stronghold v Shadowmoon Valley, západně od bývalého chrámu Black Temple. Je členem uskupení, které se nazývá Lotharovi synové, spolu s ostatními přeživšími členy Alianční expedice - Danathem Trollbanem a arcimágem Khadgarem. Osud Turalyona a Allerie není znám, pravděpodobně se ztratili při zničení Draenoru a mohli se dostat jedním z Ner'zhulových portálů do jiné, neznámé sféry, či na jeden z odlomených kusů Draenoru.


Fire and IronKurdran se po návratu Deathwinga vrací na Azeroth a doma na Aerie Peak se setkává s Falstadem, který byl králem Varianem Wrynnem vybrán jako zástupce klanu Wildhammer v Radě Tří kladiv, která má nahradit krále Magniho, který se po rituálu země proměnil v kámen. Kurdran je však toho mínění, že by měl jako válečný hrdina, který vedl trpaslíky po desetiletí, Wildhammery reprezentovat on, a odchází do Ironforge, kde čím dál více houstne napětí mezi jednotlivými dříve znepřátelenými klany.
Rada Tří kladiv sestávající se z Muradina Bronzebearda, Magniho bratra, Moiry Thaurissan za trpaslíky Temného železa (Dark Iron) a samotného Kurdrana, se usnese na rozhodnutí, že jako symbol jednoty mezi klady bude znovu zkuto slavné Modimovo kladivo patřící dávnému králi Modimu Anvilmarovi, jehož tři kusy byly rozděleny mezi jednotlivé klany.
Kurdran se svého kusu, Wildhammerského žezla, nechce vzdát a souhlasí teprve pod nátlakem ze strany Muradina a Moiry a především proto, aby s jeho lidmi nebylo v Ironforge zacházeno jako se špínou, která tam nemá co dělat. Když však dojde k potyčce mezi Dark Irony a Wildhammery, při níž zahyne Sky’ree, Kurdranovi dochází trpělivost a žezlo ukradne. K tomuto činu se přizná před radou, ale místo navrácení žezlo rozbije svým vlastním kladivem, protože dle jeho názoru by trpaslíci neměli lpět na minulosti a místo toho se obrátit k budoucnosti. Muradin s ním souhlasí a spolu s neochotnou Moirou, které ztroskotal její plán získat pro Dark Irony lepší pozici oslabením autority Wildhammerů, rozbíjí zbývající kusy Modimova kladiva.
V závěru se Kurdran vzdává svého postu reprezentanta Wildhammerů, kajícně ho předává zpět Falstadovi, s nímž se tak usmiřuje, a vydává se do Stormwindu pomoci králi Varianovi v nadcházející válce.
Pozn.: Povídka vysvětluje záměnu Kurdrana za Falstada v Radě tří kladiv. K záměně došlo na základě mýlky vývojářů, která byla později vysvětlena a domněle mrtvý Falstad byl vrácen zpátky do hry. Na tuto nesrovnalost upozornil slavný Red Shirt Guy, který byl do hry přidán i jako NPC (Wildhammer Fact Checker).


WolfheartSpolu s oběma členy Rady Tří kladiv se Kurdran objevil na aliančním sjezdu, kde se má projednat vstup Gilneasu do Aliance.


CataclysmKurdran Wildhammer přebývá ve Twilight Highlands jako vůdce alianční přístavní základny Highbank a spolu s dobrodruhy se snaží sjednotit místní rozdrobené trpasličí klany (patřící pod Wildhammery) pod alianční vlajku.
Občas se objeví také ve Wildhammerské vesničce Kirthaven.
Mimo to má Kurdran funkci velitele v alianční armádě, která bojuje s kultem Twilight‘s Hammer.


Tides of WarKurdran je přítomen setkání Variana Wrynna s ostatními aliančními vůdci, na němž se má rozhodnout způsob zničení hordské blokády kolem Kalimdoru.

Nápis na plaketě Kurdranovy sochy v Údolí hrdinů ve StormwinduKurdran Wildhammer

Proslulý drakobijce. Jezdec na gryfonu z Aerie Peak. Velitel divize jezdců na gryfonech Alianční expedice, jež se vydala do orkské domoviny Draenoru. Prohlášen za mrtvého.
Ještě uslyšíme ve větru Sky’reeino volání. Uslyšíme bouřit tvé kladivo na vrcholcích hor. Vyraz do posmrtného života, bratře. Síně tvých předků tě očekávají.

High Thane Falstad WildhammerStav: Živý
Kde se nachází: Wildhammer Stronghold (Shadowmoon Valey), Highbank (Twilight Highlands)
Frakce: Aliance, klan Wildhammer, Alianční Expedice, Lotharovi synové
Rasa: trpaslík
Postavení: zeman Wildhammer Stronghold, vůdce Highbank, bývalý zástupce klanu Wildhammer v Radě Tří kladiv
Povolání: jezdec na gryfonovi

Naposledy upravil/a Mordecay 30.03.2014 v 15:38:20.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

cerberos 01.04.2014 12:53

Mě akorát,štve a rmoutí,že s ním už není ta jeho gryfonka Sky'ree,no aspon se zachránilo jediné její vejce,doufám že se z néj vylíhne stejný gryfon jako byla jeho matka,kromě toho ten trpaslík je mým oblíbencem i legendou za jeho činy,hlavně jeho nátura je skvělá

Toren 13.12.2010 22:02

Bellatrix
Vidíš, na toho jsem úplně zapomněla Řekněte mi, co byste si přáli víc než mít sám sebe in-game? Ten týpek má takový zatracený štěstí :P
taková bezbýznamná role, mě by se líbilo být u trůnu nějakýho bosse nebo u nějakýho bosse jako jeho non combat sluha

Bellatrix 13.12.2010 22:00

Wrent
a red shirt guy!
Vidíš, na toho jsem úplně zapomněla Řekněte mi, co byste si přáli víc než mít sám sebe in-game? Ten týpek má takový zatracený štěstí :P
Šéfredaktor WoWfan.cz

Wrent 13.12.2010 21:55

Bellatrix
Ne, jako zástupce Wildhammerů je v Radě Falstad.
a red shirt guy!

Bellatrix 13.12.2010 21:54

Ne, jako zástupce Wildhammerů je v Radě Falstad.

Šéfredaktor WoWfan.cz

Nerzhul 13.12.2010 21:26


kurdran ani nebyl v dnu draka ne?
nie to bol jeho brat falstad...teraz v cata neni kurdran v tej rade troch kladiv ako kral wildhammerov ?

pogasta 01.04.2010 10:18

kurdran ani nebyl v dnu draka ne?

Serwak 01.04.2010 09:57

ne

Javorovej 02.03.2010 21:57

Nezomrel Kurdran podla knihy Den draka pri suboju s Deadvingom ???

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet