Murloc

murloc Murloc je dvounohá, obojživelná, humanoidní rasa. Žijí podél pobřeží, řečišť a všeobecně vodních ploch.

Mají cibulovité tělo, velká ústa s řadami ostrých zubů a slizkou kůži. Jejich zabarvení je různé od tyrkysové, až po tmavě šedou. Liší se také ve výšce. Ta se pohybuje od 3,5 do 6 stop.

Murlokové jsou na Azerothu a Lordaeronu přinejmenším stejně dlouho, jako první Naga. Tato rasa byla vytlačována z vnitrozemí a tento čin měl za následek přizpůsobení se místním podmínkám a hlavně jiné vodě. Jejich inteligence je velmi diskutabilní. Někteří tvrdí, že podle jejich hrdelního zvuku („Aaaaaughibbrgubugbugrguburgle! aka RwlRwlRwlRwl“ - překlad Blizzardu) je možno určit jejich IQ. Nicméně murlokové z Borean Tundry jsou stejně chytří, jako ostatní rasy z Azerothu.

Obývají pobřeží ve velkých skupinách a jen ojediněle je možné narazit na samotného murloka. Hráči by si měli dávat pozor i na vodu, protože murlokové se často schovávají v hluboké vodě, kde nejsou vidět.

Dělí se do menších či větších klanů. Tyto klany se schází na velké „přehlídce“ klanů, kde proti sobě bojují, čímž se trénují na případnou invazi.

Říkáte si, kdo dal této rase hlas, který slýcháváte? Je jím Tracy W. Bush.

HistorieJejich historie z velké míry neznámá. Murlokové mluví nerglishsky, tedy jazykem sdíleným makurami. Jsou zaznamenány i případy, kdy je murlok schopen mluvit „uspořádanou“ řečí, o čemž svědčí konverzace Murloc Sorcerera a Thralla během zastávky Hordy u Broken Isles.

Většinu toho, co víme o Murlocích, je na první pohled patrné každému. Je známo, že uctívají záhadná mořská božstva (včetně naga). Většina kmenů je velmi agresivních vůči ostatním rasám.

Murloci jsou i zodpovědní za dnešní složení Hordy. Dříve útočili Trolly z kmene Darkspear, než byla Thrallem (tou dobou byl na Broken Isles) nabídnuta Trollům ochrana. Ti se poté přidali k Hordě. Tím se Horda stala Hordou, jak ji známe dnes. Orkové, Taureni, Trollové, Nemrtví a později Blood Elfové.

VíraJejich víra je nám velmi cizí. Někteří tvrdí, že náboženství hraje dominantní roli v jejich společnosti, i když nemají v úctě jediné, společné božstvo. Náboženství je animistické (zvířecí) a trochu šamanské. Pořádají rituály zahrnující komunikaci s mořem a jeho silami. Klaní se vodě a silným subjektům v něm.
Víru vtělují do tvorů, kteří kolem nich žijí. Podle událostí mohou tyto tvory zavolat nebo nechat zmizet.
Kmeny se klaní různým mořským tvorům. Velrybám, mořským hadům, niským čarodějnicím (ovšem do doby, než ji sežere žralok, to potom uctívají žraloka J). Tvor, který splňuje jejich hodnoty (silný žralok, silná ryba), se pak stává jejich symbolem víry. A když zvíře zemře, tak si jednoduše najdou nový symbol.
Ačkoli se murloci neshodli na jediném bohovi, říká se, že uctívají někoho, komu říkají „Ten v hlubinách“. Není však dokázáno, jestli něco takového existuje.

VesniceJejich domy jsou uplácané z bahna a větví. Stojí na vysokých kůlech, kvůli přílivu. Ve vesnicích nenajdete žádný oheň.
Na druhou stranu, vnitřní stěny chatrčí jsou pečlivě zdobeny. Některé zachycují větvení korálů, zatímco jiné obsahují mozaiky skořápek a kamene. Také mají překvapivě jemné tapiserie, vyrobené z různých druhů chaluh. Většinou spí ve vodě nebo na sítích z chaluh, které jsou pevné, aby držely tvar.

PráceMurloci zřídkakdy pracují s kovem a skoro vůbec se nepřibližují k ohni. Jsou to zkušení řezbáři, nicméně mohou opracovávat kámen, korály nebo dřevo, ze kterých pak vznikají báječné tvary a úžasné návrhy. Jedním takovým příkladem je živoucí piraňa, vyřezaná z malého kousku korálu. Šamanské hole jsou také mistrovské práce. Z kostí k nim vyrábějí rukojeti. Hole samotné jsou pak zdobeny kousky ulit, ploutvemi a drápy různých mořských tvorů z hlubin, o kterých nemáme ani ponětí.
Murlokové z Bloodmyst Isle jsou pověstní svými kamennými modlami. Neobchodují s nimi, ale obchodují například s ulitami či chaluhami.

Naposledy upravil/a Snake Plisken 02.12.2010 v 12:13:58.

Diskuze

Sir Finley Mrrgglton 02.12.2010 11:50

Mug
Když kliknu na sekci Rasy a tam je ten obrázek ozbrojeného Murloka-kde ho najdu?
Ja som zasa počul že za takeho Murloca sa dá hrať dá???

Darknnes 17.10.2010 13:45

A L80ETC uctívají murloky :P

Snake Plisken 06.04.2010 22:09

http://www.youtube.com/watch?v=bvwFcfQWOGY

pogasta 12.12.2009 10:23

Když kliknu na sekci Rasy a tam je ten obrázek ozbrojeného Murloka-kde ho najdu?

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet