Shadowlands vyjdou 24. listopadu, pre-patch event 11.…

  Shadowlands    Pre-patch    Blizzard   

Blizzard před pár týdny vydal prohlášení, ve kterém oznámil odložení nové expanze Shadowlands, k jejímuž vydání mělo původní dojít na konci tohoto měsíce. Přestože z příběhové části byl datadisk hotov, úpravou a balancováním Covenant abilit si vývojáři ukrojili větší kus koláče, než mohli sníst, a proto se herní společnost rozhodla k odložení vydání. S největší pravděpodobností tímto nechtěli opakovat scénář s Warcraftem III: Reforged

 

V nejnovějším prohlášení John Hight, výkonný producent pro World of Warcraft, herní komunitu ubezpečil, že vše je v pozici, kdy vědí, co doupravit. Také uvedl, že Shadowlands oficiálně vyjde v úterý 24. listopadu* a celý tým je připraven tyto nedostatky do zmíněného data doladit.

p6d1lvg8kx_860c9c37c8d34c8360f3a3de6360753cb0454959_1603994236_983.jpg

 

Castle Nathria a první Mythic+ sezóna

S releasem Shadowlands, potažmo každého nového datadisku, je vždy také spjato datum otevření bran prvního raidu celé expanze. Do domova Sira Denathria, zrádného vládce Venthyrů, který se spřáhl s Jailerem, se poprvé podíváme 9. prosince*. Toto datum zároveň značí i začátek první Mythic+ sezóny. Ta bude specifická nejenom novým sezónním Affixem, ale také přírůstkem nových, obyčejných Affixů.

 

Shadowlands pre-patch event

S každým novým datadiskem je spjat event, který odstartuje jeho události. Vzhledem k tomu, že pozice Lich Kinga díky Sylvanas Windrunner již de facto neexistuje, náš dlouholetý nepřítel od dob Warcraftu III, nemrtvá Pohroma (The Scourge), bez svého žalářníka bude po celém Azerothu budit chaos jako za starých dobrých časů. Tento pre-patch event bude velice podobný, téměř identický tomu, který předcházel datadisku Wrath of the Lich King.

 

Zahrnuje však postupnou invazi do Icecrownu, srdce Pohromy, kde nás čeká spolupráce s Argent Crusade (potažmo Silver Hand) a mnoho daily questů. Po roztříštění hranic mezi životem a smrtí se po celém Icecrownu také v pravidelném intervalu budou objevovat různí bossové z dungeonů a raidů z Wrath of the Lich King, kteří budou dropovat tzv. catch up gear a jiné zajímavé předměty. Icecrown, respektive Ledový trůn (The Frozen Throne), bude později v kombinaci s roztříštěnou Helm of Domination (Helmou nadvlády) a Bolvarem sloužit jako jediná jednosměrná vstupenka do Shadowlands, říše mrtvých.

 

V neposlední řadě se nám v Eastern Plaguelands zpřístupní nový world boss, všemi milovaný Nathanos Blightcaller, kterému bude podle všeho věnován i speciální cinematic. Více o Nathanosově úloze v pre-patchi se můžete dočíst zde (pozor na velké spoilery!). Datum spuštění pre-patch eventu je pro změnu stanoveno na 11. listopadu*.

 

 

Těšíte se na pre-patch a nový datadisk?

 

* = data pro náš EU region


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Hromovapest 03.11.2020 08:53

Ještě ten datadisk na ostro neběží.ale někteří už vědí že bude stát za kulový. :-) A vůbec nejlepší je že takové perličky lítají před každým datadiskem.Psal jsem to už kolikrát.....tak nehrajte. Já nemůžu říct ani o jednom datadisku že by mě nebavil. Vždycky si v něm najdu to co mě baví několik měsíců.

Hepy 03.11.2020 11:06

Tvůj komentář je přesný, naprosto souhlasím :-)

Alechandris 04.11.2020 09:58

Vzal jsi mi to přesně z klávesnice... Datadisk ještě neběží, ale už všichni ví, že je na houby..:-D

Althalus 04.11.2020 12:05

Takových fňukalů a expertů je mnoho a nikdy nezmizí. Takové komenty musíš prostě ignorovat

Reeki 04.11.2020 21:12

jiste zavisly clovek si vzdy zduvodni jak ma vse pod kontrolou, nejsi ani prvni ani poledni pacient

Hromovapest 04.11.2020 22:18

@Reeki Pro pacienta.....každý pacient.

Bubákarabský 05.11.2020 20:13

@Hromovapest Já bych se nevzrušoval. Možná má Reeki u 24 Listopadu už namalované srdíčko a tady jen honí svou "inteligenci" :-)

Reeki 31.10.2020 10:40

Jako většina diskutujících, také nevidím moc smysl posunout tento datadisk "jen o měsíc", ve hře je spousta proměnných a dle bety to vypadá pořád na nedodělaný kousek, ruku do ohně bych nedal za to, že tato expanze bude jedna z nejhorších co se do technického zpracování týče a odliv hráčů bude ještě rychlejší než, kdykoli předtím. Jediné co mi blizzard může nabídnout, je to, že se pletu a hra bude skoro perfektní.

Marhov 31.10.2020 11:13

Tvůj komentář nemá ani hlavu ani patu.

Přečti si to ještě jednou.

"ruku do ohně bych nedal za to, že tato expanze bude jedna z nejhorších co se do technického zpracování týče a odliv hráčů bude ještě rychlejší než, kdykoli předtím."

Takže si nestojíš za tím, že to bude špatný datadisk, ale bude to topovka.

Martins911 02.11.2020 09:55

Řekl bych že bugy jim hráči odpustí viz. Vannila ale nejvíc se obávám o obsah jestli to bude pouze o té věži kde to všechno vypadá stejně a na pořádný grind tak to dopadne stejně jak island expedice...

kritik 29.10.2020 22:34

Mě by hlavně zajímalo jakej rozdíl udělaj ty 4 týdny o který to posunuli. Nežijem v paralelním vesmíru abysme zažili obojí vydání 27.10 a 24.11. a mohli to porovnávat, ale klidně bych si vsadil že moc velkej rozdíl v tom nebude.

Možná vychytaj ještě nějaký bugy, ale v jádru bude hra úplně stejná.

Nevim to by musel říct někdo kdo hraje betu jestli si myslí že 4 týdny udělaj velkej rozdíl, já si to teda moc nemyslim, tak uvidíme ...

Lethal 30.10.2020 00:22

Podla mňa to slúži hlavne na fixovanie, Pre-Patch je neskutočne rozbitý a do launchu novej expanzie chcú toho čo najviac opraviť.

Bellatrix 30.10.2020 01:25

Taky jsem si říkala, že osobně bych byla mnohem radši, kdyby to byla až druhá půlka prosince. Dva měsíce práce můžou udělat dost. Měsíc... nevím, tam tomu moc nevěřím.

Šéfredaktor WoWfan.cz

Luco 30.10.2020 08:35

neplač

Lockdaar 30.10.2020 10:07

Těžko říct, něco nejspíš asi určitě zachránit stihli, je jen otázka kolik toho je a jak podstatné věci to jsou.
Pár dní nazpátek mi poprvé za dobu, co hraju wow, přišla pozvánka do bety, ale když už teď je známé datum, tak to pro mě na tu chvíli nemá cenu už ani zkoušet...

Galifry 30.10.2020 12:21

@Lethal Za měsíc se dá opravit spousta bugů a že jich v pre-patchi, ale i na betě pořád je, jenže to není jenom o tom. Teprve minulý týden udělali revamp systému Soulbinds, tím, že ho otočili vzhůru nohama. To sice znamená, že ty nejlepší ability dostane hráč jako první, nicméně to ale udělali tak, že jim vznikly jiný problémy. Například to, že u jednoho Covenantu jsou Conduits zvyšující damage, heal a tankovací aspekty dostupný dřív než u jinýho.

Ten systém je prostě zbytečně složitej a Blizzard to podle mě dost podcenil. Hlavní otázka ale je, jestli by pomohly třeba 3 měsíce, protože designéři hry se nedávno veřejně odkopali a odhalili jak funguje nebo spíš nefunguje systém zpracování feedbacku od komunity. Takže údajně (spekuluje se o personálních problémech Blizzu i na pozicích designérů) lidi a nemají ani systém jak tu odezvu nějak smysluplně využít.

Je velice pravděpodobné, že tohle nejsou poslední úpravy zásadních systémů datadisku.

Lethal 30.10.2020 18:51

@Galifry

Netušil som, že až tak zasahujú do toho, dobre vedieť, také prekopanie tesne pred vydaním však neveští vôbec nič dobré. Snáď im tých pár týždňov pomôže. Aspoň trochu.

Tie personálne problémy v Blizzarde ma už naozaj neprekvapujú, pred pár rokmi som čítal anketu, v ktorých spoločnostiach sa robí najlepšie. Na špičke bol Blizzard, ževraj dobré podmienky/kolektív/atmosféra, jedine progres na vyššie posty bol problematický. Ale teraz veľa vývojárov opúšťa Blizzard a zakladajú si nové štúdia, čo len potvrdzuje to, že Blizzard už vôbec nie je to štúdio, ktoré sme my poznali.

Reeki 31.10.2020 09:28

Naprosto výstižné 4 týdny v časovém měřítku Blizzardu není vůbec nic

vlakondra 29.10.2020 22:07

to si snad dělají srandu tak my tu čekáme, bůh ví jak dlouho na pořádný Obsah prepatche a teď řeknou že bude až 11 a že budeme na to mít jenom 14 dni ????? jako vážně

kritik 29.10.2020 23:30

Souhlasim tohle je uplná kokotina, budem tu mit 4 týdny patch 9.0.1 kdy neni absolutně co dělat ve hře kromě rychlejšího levlování altů, A pak necelý 2 týdny přesněji 13 dní opravdovej 9.0 content.

Já nevim kdo dělá tyhle rozhodnutí a chtělo by se říct komu tím prospějete ? hráčům určitě ne .

Batole 29.10.2020 23:37

Podepisuji se pod oba komentáře. Počítal jsem s pre-patchem hned příští týden na začátku nového měsíce. Tohle je celkem výsměch, když beru v potaz odklad datadisku.

Luco 30.10.2020 08:35

neplač

Lockdaar 30.10.2020 10:03

No záleží, kolik obsahu a jak velký ten prepatch vlastně bude, osobně to nějak ani nevím nechávám se vždy překvapit, ale každopádně nějakých 14 dní mi taky přijde celkem hodně málo času teda abych byl upřímný...

Jackone 30.10.2020 15:43

a kde je jako napsaný že kdyby datadisk byl v původním datu že by taky nebyl prelaunch event jenom 14 dní před? To jako jste čekali že ten prelaunch event pojede měsíc a dýl? stejně by pak zase lidi brečeli že už je dlouho a proč není datadisk.... koukam nikdy se nejde zavděčit všem ale takovej pláč bych až nečekal

Batole 30.10.2020 17:40

@Jackone Když se ti potápí loď, tak většinou děláš všechno proto, aby jsi zachránil alespoň nějakou část. Místo toho ti přidají Tmog do in-game shopu za $$$$. Pokud ti tohle připadá normální, tak si prostě stejný negramota jako ti lidé, kteří teď sedí na trůnu v Blizzardu a dělají tyto nelogické rozhodnutí. Většina lidí ztrácí důvěru ve značku Warcraft a tímto si akorát kopou větší díru. Místo toho, aby se snažili zklidnit komunitu, tak dělají stále opak. Promovali pre-patch s velkým P a lidi si začali obnovovat předplatné a ve finále vyjde ten nejzbytečnější patch s placeným Tmogem. Really? Mimochodem, nebýt těchto lidí, co pláčou, tak by se žádný odklad datadisku ani neuskutečnil a aktuálně by jsme hráli nedodělanou srajdu a věřím, že to by si bečal zase ty.

vlakondra 30.10.2020 19:39

přesně .. s obrovskou slávou otevřou prepatch a tam nic ..´´ no tohle je jen kvůli testovaní ale ta pecka přijde asi za měsíc a 14dni nato bude datač wow to bude bomba ´´... jako vážně myslím že tohle víc lidi nasralo než potěšilo. jo dobry odložili datač kvůli bugům jo to se da zkousnout ale měli si těch par lidi co nalogovalo jenom kvůli tomu aspoň udržet a ne jim ukázat v podobě transmogu co si o hráčích blizzard myslí

Jackone 03.11.2020 23:42

@Batole chytte se za ruce a jdete svetem jestli ti jde o ten transmog co dostavali lidi co si predplaci wow 6mesicnim subem tak presne vidim ze kdyby to nedali do store tak by vsichni breceli a proc je to jenom za tohle a ne za tamto. Lidi ztrácí duveru v hodne veci ale jako brat smrtelne vazne hru??? Ale no tak je to porad hra nebo ty se hranim wow nejak zivis ze to je vsechno tak spatny?

Jackone 03.11.2020 23:45

@vlakondra nikdo te nenuti kupovat si transmog. A to ze v prepatchi nic neni nesouhlasim mas moznost expeni mas moznost hrat s upravenyma postavama pro me osobne nebyl problem to ze nepustili ten event v ic a co ma se zhroutit svet? Pro me ne ale jak koukam pro hromadu ano. Mejte se fajn i s batoletem za tyden to mate tady.

Batole 29.10.2020 19:33

https://youtu.be/4JHVHUdTTjc

Horm 29.10.2020 22:25

Už je to tady :-DDD

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet