Shadowlands – Změna Covenantu

  covenant    změna    shadowlands   

Blizzard v minulosti již dost jasně naznačil, že ač vstoupit do Covenantu je velmi jednoduchý proces, pokud byste z něj vystoupili a chtěli se k němu později vrátit, bude to pro vás o dost složitější. A to z toho důvodu, aby lidé neměnili Covenanty jako ponožky, ale dodržovali pokud možno věrnost tomu, který si zvolili.

Na druhou stranu však každý Covenant poskytuje určité bonusové ability, takže hráči mohou chtít Covenant změnit kvůli herním aktivitám, kterým se chtějí věnovat. Rozhodnutí Blizzardu, že změnit Covenant bude složitější proces, tak je stále mírně kontroverzní.

 

Díky betě Shadowlands nyní máme konkrétnější představu, jak bude vstupování a vystupování z Covenantů asi fungovat.

Zároveň však vezměte na vědomí, že se jedná stále jen o informace z bety a cokoli zmíněné v tomto článku se tak může v live verzi hry změnit.

 

Stručně o Covenants

Covenants jsou prastaré řády, které vládnou nad jednotlivými krajinami Shadowlands. V lokaci Bastion je to Covenant Kyrian, v Ardenwealdu Night Fae, v Revendrethu Venthyr a v Maldraxxu Necrolordi. Z hráčského hlediska jde o frakce, ke kterým se můžete připojovat. Skrze Covenant se dostanete k určitým novým abilitám, transmogům a také mechanice zvané Soulbinding, v rámci níž si můžete vybrat spolubojovníka ze svého Covenantu, který vám následně propůjčí své vlastní ability.

Připojení se ke Covenantu

Vybrat si poprvé Covenant je opravdu nesmírně jednoduchý proces. Zkrátka přijdete k ambassadorovi daného Covenantu a proklikáte se konverzačními možnostmi.

Stejně tak pokud chcete opustit původní Covenant a vybrat si nový, ten nový vás rovněž přijme prakticky bez ptaní.

Problém nastává, teprve když byste se chtěli vrátit ke Covenantu, který jste v minulosti opustili.

 

Návrat ke Covenantu

Než se rozhodnete změnit Covenant, je třeba vzít na vědomí, že pokud byste se nakonec chtěli vrátit k tomu Covenantu, na který jste zanevřeli, nebude to až tak jednoduché. Covenant vám totiž po vašem odchodu už nebude věřit, a proto si budete muset znovu vydobýt jejich důvěru. V praxi to znamená plnění řady objectivů. Pozitivní věc ale je, že pokud se vrátíte ke Covenantu, kde jste si už předtím odemkli nějaké upgrady, tyto dříve dosažené upgrady byste po návratu měli dostat zpátky. Nezačínáte tedy od nuly.

Krok 1: Pokec s ambassadorem

Stejně jako při prvním vstupu, i při opětovném vstupu musíte nejprve zajít za ambassadorem Covenantu, ke kterému se chcete znovu připojit. Ten z vás nebude mít moc radost, že za ním zase lezete poté, co jste jeho Covenant zradili, ale dá vám možnost skrze quest prokázat, že to s nimi tentokrát myslíte dobře.

 

Krok 2: Prokažte se

Quest Prove Your Worth funguje pro každý Covenant tak, že musíte plnit objectivy v dané zóně, dokud nedosáhnete 100 % – tzn. že jste toho pro daný Covenant splnili dost na to, aby vám zase mohli věřit.

 

 

A co všechno se počítá do tohoto progressu? Cokoli z těchto aktivit, ale musíte je vždy plnit ve správné zóně:

  • plnění world questů

  • zabíjení dungeon bossů

  • zabíjení rare mobek a rare elit

  • sbírání pokladů

 

Podle WoWheadu je nejvýhodnější chodit jeden dungeon za druhým. Na obtížnosti podle všeho nezáleží a každý kill bosse vás posune o 12 % v progressu.

 

Jakmile máte hotovo, půjdete do hlavního města Oribosu a quest odevzdáte. Ambassador vám řekne, že si ještě musí rozmyslet, zda vás přijme zpátky.

Krok 3: Počkejte na další týdenní reset

Jak říká nadpis – prostě vydržte do dalšího týdenního resetu. Ovšem dejte si pozor, že jste předtím odevzdali quest Prove Your Worth. Jinak byste totiž museli čekat další týden.

 

Krok 4: Opětovné budování důvěry

Po týdenním resetu pro vás ambassador bude mít nový quest, Rebuild Our Trust. Jiný název, stejné aktivity. Opět vás totiž čeká totéž co v druhém kroku – plnění aktivit v dané zóně.

 

 

Opět je nejjednodušší chodit dungeony.

 

Jakmile quest dokončíte a odevzdáte, okamžitě se vám změní Covenant. Takže pokud ještě něco chcete udělat u předchozího Covenantu, musíte to udělat před odevzdáním tohoto questu.

 

Jak dlouho proces změny trvá?

Časově vám návrat ke Covenantu zabere čekání do týdenního resetu plus čas, který vynaložíte na plnění questů z kroků 2 a 4. S ohledem na týdenní reset velmi záleží na tom, kdy začnete na změně Covenantu pracovat. Pokud s tím začnete bezprostředně po resetu, budete muset čekat další týden. Je tedy lepší začít den nebo dva před resetem (podle toho, kolik času chcete nebo můžete ve hře strávit), aby k týdennímu resetu došlo bezprostředně poté, co dokončíte quest z kroku 2. Pokud si to dobře naplánujete, za den nebo dva můžete mít Covenant změněný.

 

Nutnost čekání na týdenní reset zároveň znamená, že pokud byste Covenant opravdu chtěli měnit často, můžete tak činit jednou za týden. Technicky tak můžete mít každý týden jiný Covenant.

 

Co na tento systém říkáte? Plánujete Covenanty často měnit, nebo si zkrátka vyberete "ten svůj" a už se od něj nehnete?


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Golesh 02.10.2020 11:27

Ability nejsou problém. To si jen každá bačkora myslí, že je pro player a potřebuje mít vždy přesně ty covenant ability, které mu radí návod/simulace. Ne, během příštího souboje (boss, aréna, cokoliv) stejně naseká 20 chyb, které jsou mnohem větší průser než to, že abilita z jiného covenantu by mu v té situaci zvedla DPS o 2% (oproti té, kterou má teď).

Bellatrix 02.10.2020 13:31

Co si myslíš, že děláš, tady nemůžeš mluvit pravdu!
Ale taky mě fascinuje, že si tohle neuvědomuje víc lidí.

Šéfredaktor WoWfan.cz

Golesh 05.10.2020 22:05

@Bellatrix Děkuji za hezké přivítání

Reeki 29.09.2020 13:47

Tohle celé zavání průserem, blizuard to ví, ale stejně chybu nepriznaji

Grothaak 29.09.2020 08:07

Největší problém zde bude stejně ohledně abilit, který daný covenant nabízí. Bohužel v dnešní době se to bude řešit dost, jelikož je doba čím dál větší kompetice, největší problém je v Danny abilita h, které mají různé bonusy jak v daném dungeonu, tak i pro hráče, kde některé jsou až neuvěřitelně efektivní např., v PVP naopak jiné jsou lepší na PVE raidování a některé na M+ a již několikrát se i velcí streameři a Youtubeři ve zkratce influencři, shodli na tom že je to špatnej systém. Já osobně doufám že to tak hrozné nebude, ale na druhou stranu musím říct že je to Blizzard, který vždy chodí a křížkem po funuse.

Batole 29.09.2020 08:46

Podle mě tyhle covenant ability dopadnou stejně, jako všechno v BFA viz. Azerite Gear a Neck. Komunita bude rok prosit a tvrdit, že to je na hovno ať to změní. Blizzard bude tvrdit, že to nejde změnit a budou na tom trvat další celý rok. Potom na konci datadisku to kompletně změní, aby to šlo switchovat kdykoliv a hned. Nepoučí se a nepoučí se z BFA, kde těchto sraček, které omezovali hráče bylo až až. Já si dám nejvhodnější covenantu pro PvE a čert to vem!

Reeki 29.09.2020 13:45

@Batole jenže i to bude děleno na raidy a m+ takže zase co je lepší

Kaspo 29.09.2020 19:32

Najväčší problém je to, že jeden covenant sa hodí na jeden spec a na druhý nie. Ak budeš meniť spec budeš meniť covenant. V konečnom dôsledku ak chceš hrať druida ako DPS, Tank a Heal, budeš v podstate potrebovať tri postavy a tu je ten problém. Takže buď sa hráč rozhodne mainiť jeden spec, alebo bude switchovať covenanty, resp. vyberie si taký, ktorý bude najviac univerzálny.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet