Get New Games Cheaper Hottest Deals

Activision Blizzard zavírá svou pobočku ve Versailles

  activision    blizzard    versailles   

Ačkoli většina komunity teď dozajisté prahne především po novinkách ze Shadowlands, dnes tu máme zprávu z reálného světa. Oznámilo se, že Activision Blizzard bude zavírat svou francouzskou pobočku, která se nacházela ve Versailles. Informovala o tom společnost Bloomberg.

 

Pobočka zaměstnávala asi čtyři sta pracovníků, kteří se věnovali především zákaznické podpoře, marketingu a lokalizaci her do jiných jazyků. Už jednou si tato pobočka prošla redukcí pracovní síly, když bylo propuštěno necelých sto padesát zaměstnanců v rámci masivního propouštění v roce 2019. Zbylí zaměstnanci zatím na bližší informace ohledně zavření pobočky čekají, přičemž o svém osudu by se měli dozvědět během příštího týdne. Zatím není jasné, zda všichni přijdou o práci, nebo zda se část pobočky nebo celá pobočka přesune na jiné pracoviště. V případě propouštění však na straně zaměstnanců stojí francouzské zákony, které jim zajišťují značnou finanční kompenzaci.

 

Jelikož versailleská pobočka se starala především o zákaznickou podporu pro Evropu, je otázka, co to znamená pro evropské hráče. V minulosti existovaly plány na přesun poloviny pobočky do Londýna, ale tyto plány narušil jednak Brexit, a samozřejmě také koronavirová pandemie. Zároveň však má Blizzard kanceláře určené pro zákaznickou podporu také v irském Corku, takže by nebylo od věci, kdyby se zaměstnanci (nebo alespoň jejich část) přesunuli tam.

 

Activision Blizzard v nedávné době vyvolal pozornost také stížnostmi zaměstnanců na své platové ohodnocení a následnými požadavky na férovější pracovní a finanční podmínky.


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Valohran 06.10.2020 22:36

Nějaké zdůvodnění vydali? Protože u rozhodnutí jako je tohle mě spíš napadají ne úplně lichotivá vysvětlení, na první pohled z toho není zrovna cítit touha zlepšit hráčský nebo zákaznický zážitek :/

WitekCZ 07.10.2020 08:11

Peníze, peníze a zas jen peníze. Neoficiálně se ještě hovoří o konsolidaci aktivit Blizzardu a Activision pod jednu střechu.

Šéfredaktor WoWfan.cz

Bellatrix 07.10.2020 13:36

Potřebujou ušetřit, no. Tak se zbavují aspektů, o kterých se rozhodne, že nejsou až tak zásadní.
Ale jestli myslíš nějaké oficiální vyjádření plné květnatých frází, tak to pokud vím nevydali. Prostě se to jenom oznámilo zaměstnancům té pobočky a ti s tím následně šli na veřejnost.

Šéfredaktor WoWfan.cz

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet