link

World Quests - Nový formát úkolů

http://media.wowfan.cz/uploaded/WoW-Legion
V další verzi alfa testování expanze Legion se odemknou takzvané „World Quests“, které budou hrát velkou roli v obsahu celého datadisku. Na BlizzConu se o těchto úkolech mluvilo a od té doby byl celý tým zaměstnán přidáváním zajímavých úkolů a zlepšováním celého systému. Do testování se dostane více než 300 úkolů. Toto číslo samozřejmě není konečné a bude se postupně navyšovat.

Jaký je rozdíl mezi denními a „World“ úkoly?

Hlavním rozdílem oproti denním úkolům je to, že hráč nemusí každodenně do stejného prostředí, ve kterém musí přijmout zrovna nabízené úkoly. Jakmile hráč odemkne na 110. úrovni World Quests, stačí, aby otevřel mapu a rozhodl se, jaké úkoly se mu zamlouvají nejvíce. Na mapě hráč uvidí několik detailů – popis úkolu, požadavky na splnění a samozřejmě odměnu v podobě předmětů, zlaťáků nebo třeba reputace. Druhým rozdílem je velká odlišnost úkolů. Úkoly budou obsahovat standardní úkony (najdi → zabij → dones), zabití rare bossů, souboje v pet battles, PvP souboje, speciální aktivity v dungeonech, úkoly pro profese a mnoho dalšího. Dále jsou tu questy od Kirin Tor, které jsou trochu netradiční. Namísto zabíjení vás vyšlou řešit nějakou zábavnou hádanku. Z questů pro profese máte šanci získat nové rare suroviny a pro výrobní profese nové recepty. Každá výrobní profese jich obdržela šest:
 • Alchemy: nové elixíry a potiony
 • Blacksmithing: Leystone Armor
 • Enchanting: enchanty na ring a neck
 • Engineering: vychytávky, jako je Auto-Hammer nebo Failure Detection Pylon
 • Inscription: Vantus Runes, které jsou výborným pomocníkem v raidu Emerald Nightmare
 • Jewelcrafting: výroba nových necků a ringů
 • Leatherworking: výroba Battlebound a Warhide setů
 • Tailoring: Silkweave Cloth Armor
Z Battle Pet questů máte šanci získat Battle Pet Stone nebo Battle Pet Charm. Z PvP questů máte šanci získat 805 ilvl Combatant Gear. Třetím a snad nejdůležitějším rozdílem je fakt, že se nejedná o denní úkoly! Některé z World Quests budou dostupné týden, například zabití World bossů. Jiné úkoly budou obměňovány co tři hodiny. Důvodem těchto obměn je snaha o to, aby se na Broken Isles potkávalo co nejvíce hráčů a aby se hráči zajímali o to, co se na mapě zrovna děje.

Jak se dají úkoly odemknout?

Hráč musí dosáhnout 110. úrovně a status Friendly u pěti hlavních Legion reputací, který lehce obdržíte z Questu Uniting the Isles. Splněním Questu navíc obdržíte velmi užitečný předmět s názvem Flight Master's Whistle, který vás při použití vezme k nejbližšímu Flight Masterovi na Broken Isles.

Typy World Questů – označení na mapě

Ikonky zobrazují, co můžete od úkolu očekávat a jak se na něj připravit:
 • Obyčejný "!" – lehký quest
 • Obyčejný "!" s dračím ohraničením – Elite mob (potřebná parta)
 • Modrý "!" s dračím ohraničením – Rare Elite mob (potřebná parta)
 • Modrá lebka s dračím ohraničením – Legion Dungeon (potřebná parta)
 • Fialový "!" s dračím ohraničením – World Boss (potřebný raid)
 • Zkřížené meče – PvP

Na jaké odměny se mohou hráči těšit?

World Quests hráče odměňují mnoha zajímavými předměty a reputací. Hráči se tak mohou těšit na hračky, mounty, pety a také na skvělé předměty. I přes fakt, že jsou tyto úkoly stále ve vývoji, snaží se Blizzard najít řešení, které poskytne co nejvíce aktivit a adekvátní odměny. Blizzardu jde o to, aby úkoly postupovaly ve hře společně s postavou a byly vždy dlouho životaschopné.

Co, resp. kdo jsou „Emissaries“?

Vyslanci (Emissaries) jsou hlavními zástupci všech důležitých frakcí v Legion. Každý den mohou hráči získat úkol, který bude viditelný na mapě Broken Isles. K dokončení tohoto úkolu je zapotřebí dokončit některý z úkolů, který je s frakcí spojen. Samozřejmě bude na výběr několik možností, takže si hráč může vybrat, jaký úkol se mu líbí nejvíce. Po dokončení mohou hráči očekávat zajímavou odměnu ve formě reputace a truhličky. Tyto úkoly budou pro hráče dostupné v průběhu tří dnů. To znamená, že pokud se jeden den do hry vůbec nepřihlásíte, budete moci úkol splnit další den. A samozřejmě se objeví i nový úkol. Ve výsledku můžete mít až tři aktivní úkoly od vyslanců Legion frakcí. Za splnění Emissary questu obdržíte 1500 reputace podle frakce, pro kterou jste quest plnili, a truhličku s itemy k tomu. Seznam bedniček: Dále je tu ještě jeden Emissary quest, který funguje trošku jinak. Quest The Kirin Tor of Dalaran dává Kirin Tor reputaci, Kirin Tor Chest a navíc insignii, která vám přidá 750 reputace pro Legion frakci dle vlastního výběru. Bedničky obsahují: Z Kirin Tor Chest máte také šanci získat Strange Humming Crystal, z kterého dostanete quest Enemies Everywhere. Po jeho splnění obdržíte nového petíka jménem Wonderous Wisdomball.

Achievementy

Spolu se spoustou zábavy nám World Questy přinesly také achievementy, jako je Variety is the Spice of Life, který obdržíte za splnění 100 různých World Questů. Tento achivement je důležitou součástí dalšího achievementu s názvem Broken Isles Pathfinder, Part One, který je potřebný pro odemknutí létání v Legion zónách. Další krásnou odměnou je nový vzhled vašeho artefaktu, který obdržíte, jakmile splníte 200 World Questů.


Naposledy upravil/a Bellatrix 22.11.2016 v 12:03:18.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Muradin 15.04.2016 10:56

Mě osobně se to zamlouvá. Mám rád když je možnost jenom tak vyjít do světa a něco tam dělat či nějaká interakce s ním a podobně. Snad to bude fungovat tak dobře jak to zní.Ještě doufám, že Legion bude mít nějaké pořádné patche.

Esperanta 15.04.2016 09:59

Třetím a snad nejdůležitějším rozdílem je fakt, že se nejedná o denní úkoly! Některé z World Quests budou dostupné týden, například na zabití bossů na mapě. Jiné úkoly budou obměňovány co tři hodiny.Konečně! Doufám, že to bude jiné než ve Warlordech, kdy tam prostě nebylo co dělat.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet