Get New Games Cheaper Hottest Deals

Talenty v Cataclysm

blizzard blue post


Představy Blizzardu o talentových stromechBlizzard se při tvorbě těchto aspektů hry snaží držet takovéto koncepce: Je lepší mít jednoduší a méně rozsáhlou věc, která ale jde do hloubky, než mít složitou monstrózní věc, která se snaží pokrýt všechno, ale u ničeho se jí tak nedaří pořádně. To bychom u takového množství talentů, alespoň podle mého názoru, těžko mohli čekat. Hlavní úkol Cataclysmu tedy stále je odstranit nepotřebné pasivní talenty. Avšak to se u současného množství talentů nejeví jako uskutečnitelné, Blizzard proto zredukuje počet talentů v jednom stromě na 41. S tímto krokem se proto sníží i počet vašich talent bodů a rychlost, jakou je budete získávat.

I přesto by měly zůstat zachovány důlěžité unikátní talenty, které vám dávaly určité nové kouzlo apod. Zůstane zachováno velké množství talentů, které bude jednotlivé hráče odlišovat od jiných, ale odstraní se spousta jiných, přebytečných. Nejde o to, dát hráčům méně možností výběru talentů, jde o to, udělat tyto možnosti smysluplnými. Rotace kouzel by se neměla měnit, stejně jako by měly zůstat zachovány všechny důležité talenty. Změní se prostě to, že již si nebude muset vybírat talenty, které vás zas až tolik nezajímají, jen proto, že je potřebujete pro přístup k dalšímu talentu.

Měnit se také budou PvP buildy a některé jejich aspekty (např. spell pushback). Vždy tu budou PvP a PvE buildy, ale rozdíl mezi nimi by se měl zmenšit. Hráči prostě nebudou muset mít jednu svou specializaci na PvE a druhou na PvP.

talent cataclysm

Větší specializaceTalentové stromy by měly opravdu reprezentovat vámi zvolený styl hraní. Už první talenty, které použijete, by měly být velmi významné. Když si zvolíte Enhancement, měli byste se cítit jako Enhancement šaman hned od desáteho levelu, a ne až od čtyřicáteho (kdy získáte Stormstrike - alespoň nyní, nebudeme spekulovat o Cataclysm). Jakmile získáte první talentový bod, hra se vás zeptá, jakou specializaci si chcete zvolit, ještě než ho někam vložíte. Tato volba vám přinese různé výhody, například pasivní bonusy, které pro danou roli potřebujete. Tyto výhody budou dostupné, jen když si daný strom zvolíte jako primární. Každý strom bude samozřejmě dávat unikátní bonusy. Půjde jak o bonusy klasické typu jako "zvýšení Fire damage o 20%" nebo "zvýšení dosahu kouzel o 5 yardů" (pouze příklady, kdo ví, jak to nakonec dopadne), ale i o zajímavější věci jako "pasivní regenerace rage" místo původního Anger Management, "dual wield specializace" pro Fury warriory nebo Combat roguny a konečně například samotné dual-wield pro Enhancement shamany.

Prvotní výběr stromu odemkne aktivní schopnosti, které jsou klíčové pro danou roli. Cílem Blizzardu je zpřístupnit schopnosti dané specializace mnohem dříve, než tomu bylo u starého systému talentů. Například to, že Enhancement šaman bude okamžitě mít Dual-Wield a Lava Lash, mu umožní, aby se okamžitě cítili jako pravý Enhancement šaman. Další takovéto ability dostupné od levelu 10 budou například Mortal Strike, Bloodthirst, Shield Slam, Multilate, Shadow Step, Thunderstorm, Earth Shield, Water Elemental nebo Penance.

Dosažení dna stromuTalentové stromy budou mít okolo 20ti unikátních talentů, místo nynějších asi 30ti, což bude vlastně jakýsi návrat k vanilla WoW. Tyto stromy se budou většinou dost podobat stromům, které jsme již uveřejnily u nás na webu, akorát budou některé talenty odstraněny. Půjde hlavně o nudné či příliš specializované talenty, hlavní myšlenkou Blizzardu je zachovat vaši spell rotaci. Damage i léčení by mělo zůstat stejné, avšak změní se pasivní bonusy, které budou záležet na vaší specializaci.

Při levelování dostanete 1 talent za každé dva levely (celkem 41). Pravděpodobně se na jednom levelu budete moci naučit nová kouzla a na tom dalším získáte nový talent bod. Navíc nebudete moci dát talenty do nějakého dalšího talent stromu, dokud ve vašem hlavním nebudete mít 31 bodů. To bude možné až na levelu 70. I noví hráči by tak měli pochopit význam dosažení dna talentového stromu. Dual spec a talent reset by měly fungovat stejně jako dnes, takže volba specializace rozhodně není neměnná.


talent cataclysm 2

MasteryPůvodní Mastery bonusy jste měli dostávat podle toho, jaké talenty si zvolíte. Nyní bude záležet na specializaci. Tyto pasivní bonusy jsou čistě procentuální a nyní již nebude záležet na tom, kolik talent bodů použijete. Mastery bonus se bude odvozovat z Mastery statu, který získáte z předmětů na vysokém levelu a Mastery bude pasivní skill, který se naučíte okolo levelu 75. Tyto staty by měli být velice podobné jako bonusy jednotlivých stromů, o kterých jsme již informovali dříve. Tyto staty půjdou vylepšit zvyšováním Mastery ratingu, které najdete na předmětech na vysokém levelu.

ShrnutíKdyž hráč dosáhne levelu 10, dostane základní informace o každém ze svých tří talentových stromů a bude si jeden muset vybrat. Pak použije první talent. Další stromy zůstanou nedostupné, dokud nebudete mít alespoň 31 bodů ve vybraném stromě. Postava získá aktivní schopnost a jeden nebo více pasivních bonusů, každý unikátní ke stromu, který si vybrala. S kžadým levelem získáte buď nová kouzla nebo další talent. Musí projít skrz 31 talentů až na dno, z nichž každý bude zajímavější než tomu bývalo dříve. Na levelu 70 budete mít celý strom vyplněný, takže se vám otevřou i další stromy. Jakmile se hráči přesunou do lokací 78+, které přijdou s Cataclysmem, narazí na předměty se statem Mastery. Když se naučí Mastery od svého trenéra, získají bonusy z tohoto statu, které budou založené na specializaci, jež si vybrali.

Jedná se o velice významné změny, takže se ještě může hodně věcí překopat. Každopádně jde o velice odvážný krok od Blizzardu a jak tak sleduju reakce, je jich i dost pozitivních. Samozřejmě se ozvala většina QQpeople, ale narážím i na dost pozitivních komentářů, i tady na Festivalu Fantazie. Tohle totiž opravdu vypadá na jakýsi návrat k vanille...

Pro jistotu ještě jednou:
  • Na 10. levelu budete vyzváni, abyste si zvolili hlavní talent strom.
  • V tomto talent stromě budete muset investovat 31 bodů, do té doby nebudete moct přidávat talenty jinam.
  • Každý strom bude mít pouze 7 tierů (řádků).
  • Počet talentů na 85. levelu bude 41 (Cataclysm). Nyní máte 71 talent bodů na 80. levelu (WotLK).
  • Mastery se nebude vázat na počet investovaných talent bodů. Bonus se bude vázat na váš primární talent strom a počítat se bude z Mastery statu.


Zdroj: Zarhym

Naposledy upravil/a Wrent 20.07.2010 v 00:32:28.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Wrent
Adam Kučera

Wrent je autorem 1375 článků. Více článků tohoto autora najdete na tomto odkazu. Pro více informací navštivte profil tohoto autora.

Diskuze

Barrog 27.11.2010 21:12

Podle mě Blizz udělal dobře s těma talentama...je to sice zjednodušení hry...ale zas když už hraješ za nějakou class je kravina míchat několik větví talentu...prostě je super se specializovat na to jednu...buď PVP a nebo PVE....od toho jsou dual spec...jeden na PVP a druhý na PVE a ne to míchat ...už se an to vše těším...myslím až bude celý datadisik

DaveL 08.09.2010 09:22

Darkdjinn
Z kama kupujes GC? ja sem doted platil kartou pres net, ale vidim ze GC bude levnejsi...
offgamers.com má nejnižší ceny co se týče klíčů a GC, jinak ještě levněji to jde platit librami (přes kartu) kde to vychází 8.99 liber za měsíc (necelých 240 korun)

Asterix 08.09.2010 09:15

Dejv: Tak to bylo přesný

Darkdjinn 09.08.2010 19:23

Dejv
1) 2 mesíční GC stoji ani ne 500,- ( na DVA měsíce) a počáteční investice je cca 900,-.. moc? odpusť si párkrát hospodu, cigára nebo nový boty co stejně kupuješ každý dva měsíce a uvidíš kolik ti najednou zbyde. A kde jsi vzal že u toho MUSÍŠ sedět jen proto že sis to zaplatil fakt nevim.. zřejmně to bude mít něco s tou inteligencí freečkařů...
Z kama kupujes GC? ja sem doted platil kartou pres net, ale vidim ze GC bude levnejsi...

DaveL 09.08.2010 16:43

Jeckyl
Na druhou stranu do toho nemusim investovat takový prachy. Takže mě nic nenutí u toho sedět do úmoru.
1) 2 mesíční GC stoji ani ne 500,- ( na DVA měsíce) a počáteční investice je cca 900,-.. moc? odpusť si párkrát hospodu, cigára nebo nový boty co stejně kupuješ každý dva měsíce a uvidíš kolik ti najednou zbyde. A kde jsi vzal že u toho MUSÍŠ sedět jen proto že sis to zaplatil fakt nevim.. zřejmně to bude mít něco s tou inteligencí freečkařů...

DaveL 09.08.2010 16:40

Felguard je jako bonus za výběr demo stromu. stejně jako třeba Mangle u feral druidů nebo Divine Storm u paladinů

Jeckyl 09.08.2010 15:28

Ethereal
dejem tomu ze budu hrat demo locka jo? kdy dostanu felguarda? na 1lvlu na 69az budu mti full strom nebo na 75 az budu mit mastery skill?
podle blue postu dostaneš felguarda až na lvlu 10 spolu s možností výběru talentovýho stromu.(Jestli ovšem toho felguarda dostaneš )

Jeckyl 09.08.2010 15:26

satancz35
hmmm na jakem hrajes freecku?
No, obávám se, že by se to tu nemělo rozebírat avšak momentálně střídám Valhalu spolu s Moonblade (bejvalej Darkdemon)

Ethereal 09.08.2010 14:47

dejem tomu ze budu hrat demo locka jo? kdy dostanu felguarda? na 1lvlu na 69az budu mti full strom nebo na 75 az budu mit mastery skill?

dadadda 21.07.2010 17:59

arenakamikaze a coolpart

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet