link

Blizzard Must Be Crazy!

Spousta z nás již stačila zjistit, že Blizzard už od samého počátku velmi rád vtipkuje. Například ve Warcraftu III byl jejich smysl pro humor vidět u soustavného klikání na ovečky a prasátka nebo na postavy. Prasátka a ovečky po mnoha kliknutích většinou vybuchly jako rekvizity z filmu Michaela Baye, zatímco postavy vám začaly nadávat, proč je vůbec obtěžujete. Když byl vydán World of Warcraft, mohli jsme ve hře vidět spoustu referencí, ale až s příchodem Wrath of the Lich King se vše rozjelo, hlavně co se týče questů. A v Cataclysmu nastal zlom úplně. Ale teď už k věci. Když si questy podrobně pročítáme a dáváme pozor, často si všimneme detailů, které nás dokáží doopravdy rozesmát. A vězte, že questů takového typu je doopravdy hodně. Ano, questy nás už do jisté míry začínají nudit a proto budu psát o těch, které stojí za to si udělat. Kdybych totiž dělala jeden souhrnný článek, měla bych strach, že jsem něco zapomněla, a tak jsem se rozhodla každý týden uvolnit jeden quest s tím, že týden po týdnu budu aktualizovat tento článek. Vznikne tak další pravidelný seriál stejně jako Nezapomenutelná videa a vy mi můžete pomoci s questy, na které jsem zapomněla, a psát je do komentářů, či je posílat na můj mail. A třeba si i já začnu vzpomínat na více questů, které jsem zapomněla zahrnout do stejnojmenné přednášky na Festivalu Fantazie.

 

 

http://media.wowfan.cz/uploaded/BMBCDraenor_logo
 
 • Iron Horde Invasion - Garrosh unikl svému soudu a rozhodl se pomstít všem, kteří se mu opovážili postavit. Pronikl do minulosti alternativního Draenoru, zabránil orkům napít se Mannorothovy krve a spojil je do ohromné Iron Hordy. A ta právě zaútočila.
 • Through the Dark Portal - V Blasted Lands jsme udělali vše pro to, abychom zastavili postup Iron Hordy. Ale stejně nám nezbývá nic jiného než se společně s arcimágem Khadgarem vydat na sebevražednou misi. Co vás čeká na druhé straně? Můžete se jen domnívat...

 

http://media.wowfan.cz/uploaded/BMBCfunnysmall
 
 • Doing Your Duty - V Doing Your Duty zjistíte, co se stane, když se quest designéři Blizzardu až moc nudí. Právě tento quest byl důvodem, proč byl pravidelný seriál Blizzard Must Be Crazy! vytvořen.
 • The Day that Deathwing Came - Co se stane, když se sejde trpaslík, gnom a ork a vypráví "pravdivý" příběh o tom, jak potkali Deathwinga? Pěstní souboje, nože, přístroje na zmenšování světa, motorky a sexy kočky, to vše ve vyprávění najdete. Na co chodit na holywoodské bijáky, když si můžete sednout v Badlands k ohni a poslechnout si tři náhodné vypravěče?
 • Waptor Twapping - Chytání raptorů je nanejvýše nebezpečná záležitost. Troll Kala´ma to ví ze všech nejlépe, ale aby mu šlo chytání lépe, poprosí vás, abyste mu pomohli. Můžete však mít úctu k někomu, kdo si šlape na jazyk, i když opravdu odvádí nebezpečnou práci?
 • Plants vs. Ghouls - Plants vs. Zombies je velmi podařená minihra. Blizzard to ví též a proto tuto zajímavou mechaniku nezapomněl dát i do samotné hry. Veteráni z Plants vs. Zombies, do boje!
 • Maximillian of Northshire - Pokud znáte knihu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha od Miguela de Cervantese, určitě vás tento quest bude zajímat. Budeme zabíjet dino... ehm, draky, zachraňovat dámy v nesnázích a především se staneme Quijotovým Sanche Panzou, čili zbrojnošem.
 • Those Bears Up There - Pokud jste zažili patch Rise of the Firelands, rozhodně si musíte pamatovat quest s medvídky na stromech. Ne? Pak to tedy musíme napravit!
 • For the Children - Millhouse Manastorm je potížista, kterého byste nejraději objali lanem kolem krku. Jakmile si však na Draenoru postavíte svou pevnost, upoutáte tím jeho pozornost a on se rozhodne vám dokázat, že se změnil. No vážně!

 

http://media.wowfan.cz/uploaded/BMBCgrimdarksmall
 
 • Pillars of Creation - Runy v Sargerasově hrobce byly rozlomeny. Portál byl otevřen a na Azeroth se valí armády démonů. Broken Shore skončilo porážkou. Ale možná ještě je naděje. Nalézt artefakty, které by bránu mohly uzavřít.
 • Bitva o Broken Shore - Legie se vrátila. A je silnější, než kdy dřív. Aliance i Horda se vydává na Broken Shore, aby se pokusili zatlačit démony zpět a odvrátit zkázu Azerothu... Podaří se jim to? A pokud ano... za jakou cenu?
 • The Death Knights of Acherus - Rytíři smrti. Ztělesněná zkáza. Zvěstovatelé Pohromy. Bez emocí a vzpomínek. Byli jste vysláni zničit Scarlet Crusade a poté i Argent Dawn. Jenomže... co když vás čeká jiný osud, než ten, který pro vás připravil samotný Král Lichů?
 • Tirion's Gambit - Kdysi i Arthas byl dobrým mužem. Kdysi... ale touha po pomstě z člověka udělá zrůdu. Zrůdu, která je schopna si vyříznout srdce z hrudi, protože jej již nepotřebuje. Co se tedy stane, když takové srdce najdete například vy? Chraň vás všichni rytíři Řádu Stříbrné ruky, pokud to uděláte. On vás bude hledat a udělá pro to vše. Ale vy to srdce chcete též. Skrývá se v něm naděje, že se Arthas může znovu stát člověkem.
 • Angrathar the Wrathgate - Bitvou o Angrathar the Wrathgate měla Arthasova krutovláda skončit. Jenomže v tu dobu nikdo netušil, že národy Azerothu musí za možnost porážky Krále Lichů zaplatit až příliš krutou daň.
 • A Tale of Valor - World of Warcraft má plno hrdinů s tragickými osudy. Ale co třeba hrdinové, o kterých jen tak každý neví? Paladin Bridenbrad zachránil na Broken Front mnoho svých druhů před jistou smrtí. Ale nevrátil se z jednoho dobrého důvodu. Byl nakažen nákazou Pohromy a proto se umírající vydal na opuštěné místo, kde by jej nikdo nehledal a zbytečně tak nevydal i své spolubojovníky napospas Arthasovi. Vy jej však na přání Tiriona Fordringa najdete. A rozhodnete se, že Bridenbrada nenecháte jen tak zemřít. Vaše cesta za hledáním léku může začít.
 • Rheastrasza's Gift - Wrathionův život byl bezpochyby už od začátku poněkud zamotaný. A nejen to. Byl už od začátku propleten s osudem rudé dračice Rheastraszy, díky které se z něj stal jediný černý drak, který nebyl zkažen kletbou Starých Bohů. Co však možná neví, je, že v celém tom příběhu figurujete z velké části i vy.
 • Bitva o Andorhal - V Andorhalu to před lety tehdy všechno začalo. Díky tomuto městu Pohroma začala vyhrávat. Nyní po těch letech, kdy je Král Lichů poražen, se Aliance a Horda rozhodla, že si město vezme zpět. A na bitevním poli se setkávají dva staří přátelé: Thassarian a Koltira.
 • Teron Gorefiend: Lore and Legend - Teron Gorefiend byl za života zrůda. Ale po smrti chladnokrevným zabijákem. Kdysi se podařilo jej poslat na onen svět, ovšem vždycky je šance se vrátit. A občas je nejlepší, se do takových věcí neplést.

 

http://media.wowfan.cz/uploaded/BMBCneturalsmall
 
 • Fiona's Caravan - Cestovat po Plaguelands není zrovna dvakrát bezpečné. Ale co na tom, když máte přátele, kteří se bez vás nehnou ani na krok? To by to však měli být přátele, které byste každou chvíli nesměli vytahovat z horké kaše. Worgenka Fiona o tom ví své. I když je poněkud náladová, stejně vám to nezabrání v tom, abyste se s ní vydali na dlouhou cestu skrze Plaguelands a potkali plno nových přátel...
 • For Gilneas! - Gilneas bylo hrdé lidské království, které se rozhodlo se odpojit od zbytku světa postavením velké kamenné zdi. Žádné nebezpečí k nim už tedy nemohlo, ale to neznamená, že nebezpečí nemůže přijít zevnitř. A to se za dob Cataclysmu stalo. Pojďme se podívat, proč se Gilneani znovu připojili k Alianci a co vše to doprovázelo.
 • Escape from Kezan - Kezan, domovina goblinů plná úžasných technologických vynálezů, kovu a kouře. Do příchodu Cataclysm na jeho břeh nevkročila jiná noha než ta goblinská. Jak jistě víme, goblini jsou neutrální, prodávají těm, kteří jim zaplatí víc a o nějaké šarvátky mezi stranami se nezajímají. Nebo tedy ano, pokud z toho pro ně kouká další kšeft navíc. Jenomže časy se mění a ne všichni goblini mohli zůstat neutrální, tak jako to třeba vidíme v Booty Bay. Některé Cataclysm totiž natolik zasáhl, že byli nuceni opustit svůj domov… a tím domovem byl Kezan.
 • A Timeless Question - Máte rádi kvízy a zároveň byste si chtěli ověřit, jestli o příběhu World of Warcraft více hodně? I ty nejmenší detaily? Pak se vydejte na Timeless Isle a můžete začít.

 

http://media.wowfan.cz/uploaded/BMBColdsmall
 
 • Legend of Stalvan - Legend of Stalvan patří mezi sérii questů ze starého světa, ještě před příchodem Cataclysmu. Nelze tedy již splnit, pokud tedy nehrajete na nějakém neoficiálním serveru. Nicméně nám to nebrání, abychom nezavzpomínali na staré časy a nestali se na malou chvíli detektivy...
 • It's a Secret to Everybody - Když začneme questy a celkové složení World of Warcraft poněkud rozpitvávat, dojdeme k názoru, že celý svět je takřka vytvořen z dokonale pospojovaných referencí, tak, že nám to už ani nepřijde. I zaměstnanci Blizzardu vzpomínají na určité hry s láskou a většinou se rozhodnou jim vzdát hold tím, že do svého světa zapracují nějakou referenci. Jednou z nich je i reference na hru Legend of Zelda.

 

A jaký je váš oblíbený quest? Napište nám do komentářů!


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Esperanta 07.11.2013 22:46

Muradin
O ano taky skvělá Q linie. A nádherný cinematic. Chtěl bych vědět co by se stalo kdyby se Pohromě podařilo oživit Galakronda. I když příště bude asi nějaký ten vtipný Q a ted děláš questy z Wotlku taky mě napadla Q linie z TBC ted nevím jak se jmenují , ale určitě víte jak jste nevědomky pomohli oživit Terona Gorefienda.
Oho, Teron je taky cápek, takže tu linii zkusím vypátrat. Děkuji, Muradine!

Muradin 07.11.2013 21:54

O ano taky skvělá Q linie. A nádherný cinematic. Chtěl bych vědět co by se stalo kdyby se Pohromě podařilo oživit Galakronda. I když příště bude asi nějaký ten vtipný Q a ted děláš questy z Wotlku taky mě napadla Q linie z TBC ted nevím jak se jmenují , ale určitě víte jak jste nevědomky pomohli oživit Terona Gorefienda.

Coxx 07.11.2013 21:00

Angrathar the Wrathgate.. už jen te název do mě pouští tolik nostalgie, že je to až k nevydržení! Absolutně bez chyby! Vzpomínám, jak jsem hltal každý quest! .. a to závěrečné videjko .. to je beze slov! Vždycky mě úplně zamrazilo, jak Arthas řekne s údivem Sylvanas?!Jinak, další Q co by si mohla udělat je v ICC za frakci Argent Crusade. Začíná to u NPC na bojové vzducholi, které vás pošle do The Argent Vanguard a vy se po serii Q dostanete až k příběhu křižáka, který díky Pohromě umírá a brzy bude sloužit Arthasovi, ale vy a Tirion Fordring to nenecháte jen tak! Taky hodně na city hrající příběh.. opravdu doporučuji..Ostatně v ICC co quest, to krása..

Benosh 07.11.2013 08:17

Angrathar the Wrathgate je jednoznačně jedna z nejepičtějších quest linií, moc rád na to vzpomínám a prošel jsem ji za obě frakce, za Hordu ještě kdysi i s Battle for Undercity, takže díky, Espe, za vzpomenutí těch questů. Máš mou podporu pro připomínání všech velkých událostí mezi questama, ne jenom vtipné záležitosti A propo, když jsme u těch tragédií, pokud můžu připomenout i quest, který dneska už nejde udělat, tak jednoznačně quest linie končící questem In Dreams ( vražda Taelana Fordringa ) a Battle for Darrowshire ( ten jde udělat i dnes, ale nevim, jak moc se změnil oproti vanilla verzi ).

cerberos 07.11.2013 00:51

pravdou,ale je že u mně se mi datadisk Lich king nezamlouvá,ale byl velice bohatý na lore velmi bohatý,to právě zachránilo,že jsem ho jakžtakž bral,jenom se divím,že už uplynulo nevím kolik let od LK,do ted tam v u Wrathgate stojí draci nádherná Alexstrasza s Korialstraszem /Krasus/,pořád na to video se musím dívat byla to nádhera... díky za článek!

cerberos 07.11.2013 00:37

já když,jsem dělal tenhle NÁDHERNÝ řetězový quest,taky jsem byl z toho naměkko,jenom už to bylo pro mě skoro neůnosně vzít z mrtvého Dranoshe zbroj a poslat ji k jeho otci jako důkaz že padl,pak jsem se divil když jsem ho uviděl jako jednoho z bossů v IC,víc jsem nenáviděl tu věc nazvanou Frostmourne i jeho pána,pak ten boj o Undercity jako undead mág,jsem se tenkrát bál,že už jako undead Undercity nikdy neuvidím,že asi forsaken bude mít domov jinde,naštěstí to pro mě dopadlo dobře..zlatej Voljin s Thrallem,kteří přišli Sylvanas na pomoc,dokonce během té bitky o Undercity se mi zdálo jako bych tam slyšel jiný takový jedovatý hlas,možná to byl samotný Sargeras?jinak u Wrathgate jak Bolvar s Dranoshem a aliance i horda no nádhera,.....do tedka mám v bance památku z toho chain questu byla to odměna rare trinket

07.11.2013 00:11

Cau tady sem nasel slusnej zaznam videa battle for undercity aliance a horda verze, boje sou castecne zkraceny a myslim ze dialogy by mely bejt vsechny

Aliance Part1 http://www.youtube.com/watch?v=y-psRBcr6eg Part2 http://www.youtube.com/watch?v=YLnkdm4v9BwHorda Part1 http://www.youtube.com/watch?v=TwMSBSbe_ZM part2 http://www.youtube.com/watch?v=9UsKZJYki0I

Sir Finley Mrrgglton 04.11.2013 16:03

Neviem, či si niekto pamätá na starý quest z BC, kde ste mali jednému týpkovi doniesť Blood of Zul'jin... záver toho questu bol asi najlepší záver, aký som kedy videl Asi preto, že som taký koniec neočakával...

cerberos 24.10.2013 00:12

Když,jsem dělal tento chain quest,hned jak mě ten clapec,zadal první ůkol,jsem věděl,že on je ten Arthas,navázal jsem to s knihou,Arthas zrod krále lichů,tam právě dvě osoby se přou o třetí osobu a to je nikdo jiný než Arthas,jako lich king v pod vlivem Nerzhula,ty dvě osoby byli samotný Nerzhul a malý blondatý neduživý chlapec /dobrá část Arthase/..jinak mě Muradin připomněl nádherný chain quest,a tomu děkuji,a to je jak Alexstrasza bojuje s Deathwingem na vrcholu Grim Batol,nakonec ji musíte zraněnou zachránit a to že ji vezměte na mounta a utíkate zatímco Calen /rudý drak/ zdržuje Deathwingta,to je epic quest ! pro mě jak já se tenkrát lekl,že Alexstrasza je mrtvá,naštěstí byla zraněná,jinak je pravdou,že tento chain quest co zde napsala Esperanta,je též jeden z epických,prostě super!..taky mě tenkrát mrazilo v zádech,já ho dělal tenkrát v noci

Esperanta 23.10.2013 22:18

Muradin
Moc jsi mě potěšila , že neděláš jen vtipné questy díky. Ano toto je opravdu skvělá questová linie škoda , že už jí mam odehranou. Hmm ale nevím jaký jiný quest případal mě nezapomenutelný napadá mě questová linie s Divine Bellem nebo se mi líbilo dobívání Isle of Thunder nebo když jsme se v Escalation dozvěděli o Sha of Pride , ale to jsou samé nové questy. Pak mě taky napadá v Cataclysmu v TH jak se Alexstraza pokusí zabít Deathwinga. Skvělá práce.
V Cata a MoP je spoustu dobrých linií, ale zatím se chci opravdu držet WotLK. Mám v záloze ještě pár questů ale více jich bude opravdu až načnu Cata a MoP. Jinak děkuji!

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet